Milý pracovníkem roku

by - září 17, 2013

Minulý týden jsem nastoupila do zaměstnání. To znamená, že je konec občasnému navštěvování jazykových škol, kde jsem se dětem snažila do hlavy vtlouct miulý čas, předložky a anglická slovíčka, která si stejně nikdy nezapamatovaly. Taky to znamená, že je konec vyspávání do 11:00+ a celodenního nicnedělání.

Dokud jsem pracovala nepracovala, bylo celkem jasné, že budu domácnost obstarávat já, nemůžu říct, ž eby mě to nebavilo.Vaření, pečení, úklid, večer pomilovat, no co vám budu povídat, žena snů. Jenomže teď jsem VELMI zaneprázdněná (chápejte, poprvé v životě mám opravdové zaměstnání, ve kterém bych ráda zůstala déle než půl roku, proto dělám důležitou:), takže proč by se na udržování našeho příbytku neměl podílet i můj Milý?

Nastolila jsem moji ideu při jakémsi rodinném srazu, kde jsme, jako vždy, trávily čas odděleně. Ženský v kuchyni, chlapi v obýváku u čaje. Mylně jsem však předpokládala, že ženy začnou přikyvovat a pochvalovat můj nápad. Koukaly na mě jak na růžovýho velblouda.
Co jsem si totiž stačila všimnout v Milého rodině, ŽÁDNÁ z příbuzných nepracuje. Místo toho se scházejí, pijou čaj, společně vaří, hlídají si navzájem děti, drbou ženský, co tam zrovna nejsou a hlavně UKLÍZÍ...Nejhorší na tom je, že nechodí ani na kafe do kaváren, do kina, nemají dámské drbací večery u vína. Já teda nevim, ale když už nepracuju, tak pořádně, no ne?

Měla jsem si vzít nějakého Švéda, to by měl mateřskou dovolenou i on, i já, pěkně půl na půl, aby taky viděl, že to asi žádný lážo plážo nebude. Po návratu z práce bych si lehla na gauč a dožadovala se teplé večeře. Schválně bych nosila košile, abych na něj mohla řvát, proč sakra nejsou vyžehlený, když je celej den doma a jeho ´jedinou´ povinností je postarat se o dítě, který stejně celý den spí?!

Ale zpátky k dělbě práce. Je fakt, že se snažíme doma udržovat pořádek. Milý není z těch, co by nechávali použité oblečení všude po bytě, koš na špinavé prádlo má v koupelně svůj význam, stejně jako dřez na nádobí. Nicméně jsem se, jako moderně vychovaná, emancipovaná Evropanka, začadala dožadovat pomoci.

Večer jsem doučovala angličtinu a to poslední, na co jsem myslela, bylo vaření. Milý se proto aktivně nabídl, že večeři uvaří sám. Tvářil se u toho strašně důležitě, abych viděla, že není žádnej lempl, jak si určitě myslím. Má mě přečtenou, frajer, myslela jsem si to.

Šla jsem koupit citrón a když jsem přišla, místo večeře mě na stole čekaly zakrvácené ubrousky a na gauči umírající manžel. Řízl se.

O den později jsem chtěla, aby ppovlékl postele.Hodiny keců, že to a to a to.,...Zdekovala jsem se do vedlejší místnosti, neb mne v jeho blízkosti přepadaly myšlenky o rozvodu a najednou jsem uslyšela řev. Milý vrazil do rohu postele a roztrhl si nohu, krev mu opět tekla solidně. Ale nemyslete si, je to kádr, postele dopovlékl.

Takže jsem došla k myšlence mnohem lepší, tu by mi mé turecké příbuzné jistě schválily:

                                          SERU NA TO, RADŠI SI UKLIDÍM SAMA
                                   (co když se příště omylem oběsí na hadici od vysavače?)

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!