Turecký trh - PAZAR

by - října 20, 2013

Každou středu a sobotu se u nás konají trhy. Já chodím na ten sobotní a maximálně si to užívám. Miluju ten ruch, dokonce mi ani nevadí, jak do sebe všichni strkají a překřikují se, právě naopak! Chodím sama, Milý tvrdí, že trh je jenom pro ženský, což je asi pravda vzhledem k otráveným obličejům mužských poloviček. Vzala jsem ho jednou, velmi ho zaujala záclona se znaky Fenerbahce, níže přikládám ilustrační foto. To byla jediná chvíle, kdy o nějaké zboží projevil opravdový zájem. Byla jsem tvrdá, neuspěl a od té doby jsem poslouchala otrávené řeči typu "Tak už pojď" a "Ježiš to stačí, ne?"

Sobota v Sarigazi, ve čtvrti, kde bydlíme, prostě patří trhům. Od rána do večera na ulici vidím babičky i mladý holky obtěžkané taškami s nejrůznějším ovocem a zeleninou.
Na trhu, turecky PAZAR, se dá sehnat skoro úplně všechno. Já si tam pravidelně kupuju trička v přepočtu za 25 korun,v létě jsem pořídila žabky za 50,- značky Adidas (hahaha:-), sukně, vybavení do domácnosti a dokonce i záclony a závěsy mám z trhu.
Koupě záclon byl jediný moment, kdy jsem trh nenáviděla, protože sehnat v Turecku něco bez krucánků a kýčovitých serepatiček je nadlidský výkon, tudíž jsem 7565 hodin vybírala, která záclona má nejméně vzorů. Tchyně mi doporučovala, ať si koupím tu samou, co má ona,protože je přece úžasná, jenže její okna zdobí kytičky a dokonce tam má našité stříbrné flitry (nekecám!) a na tohle já moc nejsem. Ve finále tam ty krucánky a nesmyslný výšivky stejně jsou, ale asi už jsem poloturkyně nebo co, snáším to docela dobře.

Zeleninu a ovoce nakupuju výhradně na trhu, protože mám jistotu, že je to BIO, bez různých postřiků a chemikálií, navíc vše pořídím levněji než v běžných obchodech a podporuju tím soukromé osoby, což je báječný.

 Moc se mi líbí, že si trhovci dávají tu práci a ovoce a zeleninu rovnají do komínků a různých tvarů, hned se na to kouká líp:-)

 
Tenhle pán mě poprosil, zda bych ho vyfotila, prý je hezčí než ovoce:-)

Prodavači jsou hrozně vstřícní, nedávno jsem se rozhodla udělat kompot a proto jsem poprosila o tři skořice vcelku a pár hřebíčků. Trhovec po mně nechtěl peníze, prý za tak málo věcí by bylo ostuda něco chtít.

 Všechno, prostě všechno!:-))


 Ovčí vlna do polštářů Již zmíněné záclony a závěsy


Minulý týden jsem chtěla dělat k večeři čínu, proto jsem sáhla po pórku. Prodavač opět kroutil hlavou, že po mně nemůže nic chtít. Tak jsem přibrala jarní cibulku. A zase nic. A hrozně mě to potěšilo. Ne to, že jsem ušetřila, ale to, že to v dnešní době vůbec někdo dělá, upřímně si neumím představit, že by po mně v ČR nikdo nic nechtěl:-)

Takže až budete v Turecku, určitě běžte na trh, stojí to za to!:-)

You May Also Like

1 komentářů

  1. Fakt se divim, žes tu záclonu FB nekoupila:D sem myslela, že to je fotka od vás z bytu:)) Super článek!

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! Hezký den!