Steskověci...aneb co mi v Istanbulu chybí

by - července 27, 2014

Konečně jsme se dočkali a očekáváme příchod prvního potomka. Všichni mi říkali, ať si těhotenství užívám, že je to děsně príma a že je to nejkrásnější období v životě ženy. Cože? Kdybych mohla, seřadila bych všechny, kteří mi to řekli, do řady vedle sebe a pěkně se jim vysmála. Tři měsíce jsem trpěla, zvracela, shodila dost kil, vypadala jsem bledě a nezdravě. Doktor mi nasadil silné prášky a doporučil pobyt u maminky. Tak jsem tady. U maminky a tatínka. Když mě babička vyzvedávala v Brně, řekla mi, že vypadám, jako by Iveta Bartošová povstala z mrtvých. Taťka zase podotkl, když jsem pracovala na zahradě, že vypadám jako feťák na terapii, no takoví ti, jak jezdí na farmy a tam makaj a u toho se léčí. 

Jsem tu tři dny a fakt mi to prospívá. Dům na vesnici je totiž mnohem lepší než byt v několikamilionovém městě plném smogu a betonu. Takže tady pracuju na zahradě jenom v plavkách, hodně jím, koupu se v rybníku a dělám prostě úplně obyčejný věci, který bych v Istanbulu nikdy dělat nemohla. Lidi se jezdí opalovat do Turecka, já se přijela opálit do Česka. A je to báječný, je to úžasný.

 Jen si čím dl tím víc uvědomuju, jak mám Česko strašně ráda a že mi chybí čím dál víc věcí. Úplně obyčejný věci, kterých jsem si předtím, když jsem tu žila, nevážila. Takže vy všichni, co tu žijete: Važte si toho, česko je nádherný!

Co mi chybí č. 1 - Dům mých rodičů

Asi nemusím nic říkat, je to na první pohled úplně jasný. Dům, ve kterém bydlí mí rodiče je uprostřed zeleně, okolo lesy, zhruba tři kilometry daleko máme rybník,... Až skoro hrozí otrava čerstvým vzduchem.

Naopak dům, ve kterém bydlíme v Istanbulu je v nejhorší možné čtvrti poněkud tradičních lidí, okolo nic než beton, beton a zase beton. Park žádný, koupaliště žádné. Už teď se děsím procházek s kočárkem. Moje dítě nebude moci ráno vyjít před dům bez bot, běhat nahaté po zahradě nebo se cachtat v bazénku. Ještě, že existujou letadla a prázdniny, mám v plánu jezdit k našim na celé léto.Dům rodičů v ČR

Dům, kde bydlíme v Istanbulu, je někde tady

Co mi chybí č. 2 - Rybník


Rybníky, přehrady, jezera,...  Jojo, v Istanbulu je sice moře, ale je docela těžké se k němu dostat. Určitě to není tak, že je pláž na každém rohu. To je jedna z věcí, které jsem nepochopila a asi nikdy nepochopím. V Istanbulu je X milionů lidí, kteří by se v parném létě jistě rádi vykoupali, ale v Istanbulu je tolik pláží, že by se dali spočítat na prstech dvou ruk. Tady se prostě seberete a jedete se, třeba na kole, vykoupat. U nás je rybník Rosnička, který je úplně parádní. Moje babička má u něj chatu, takže je to ještě lepší. A i kdyby chata nebyla, nevadilo by to,  protože je u rybníka písečná pláž, kiosek s občerstvením a nápoji, dětské hřiště,...ideální na volnou neděli. 

Co mi chybí č. 3 - Lesní ovoce, které si sama nasbírámV Istanbulu si nikdy nepůjdu natrhat lesní ovoce, abych z něj udělala výtečný letní koláč.

Co mi chybí č. 4 - Chleba s máslem a marmeládou
Chleba s pravým máslem a marmeládou v Istanbulu? Leda těžko. Něco ve stylu našeho chleba se sice sehnat dá, ale máslo ne.

Co mi chybí č. 5 - Luční kvítí


Luční kvítí do vázy pro radost natrhané na istanbulské louce? Horko těžko.

Co mi chybí č.6 - Malinovka a žlutá limonáda


Žlutá limonáda, malinovka,... To je nestárnoucí klasika. Normálně nepiju sladké limonády, ale tyhle dvě výjimky u mě budou mít čestné místo napořád. A že mi v tom Istanbulu kolikrát vážně chybí!

Co mi chybí č.7 - LesyProcházka v lese, božskej klid, super čerstvý vzduch, trefování se šiškama do stromů, ležení v mechu, ... 


You May Also Like

3 komentářů

  1. Zkus Sek máslo, je to trochu podobné tomu co máme v ČR.

    OdpovědětVymazat
  2. V Bimu taky koupíš mášlo,které se relativně podobá našemu a nebo v migrosu President máslo (francouzské), ale to stojí okolo 10TL..s chlebem to už je horší no..

    OdpovědětVymazat
  3. Naprosto te chapu, ziju v cizine patnact let, vystudovala jsem tady, mam zajimavou praci, skvelyho chlapa, ale po Cechach se mi styska vic a vic...Doma je doma:)L

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! Hezký den!