Adalar - Princovy ostrovy

by - července 28, 2015

Jedním z míst, kam moc rádi jezdíme, jsou Princovy ostrovy. Ani nevím, proč je mám tak ráda, to bude asi tím klidem a čerstvým vzduchem. Stačí chvilka na lodi a mám pocit, že jsem v jiném měste, rozhodně ne v Istanbulu:-)

Ostrovů je celkem devět, lodě zastavují na čtyřech z nich.

Turisty nejoblíbenější je Buyukada, já mám nejradši Burgazada, protože tam jezdí turistů míň:-)

Na všech ostrovech jsou zakázaná auta, na Buyukada se můžete svézt na kočáru taženém koňmi, fixní cena povozu není, někde vám řeknou 60 TL, někde 80 TL, znáte to - Turecko:-)

Taky si na všech ostrovech můžete pronajmout kolo a objet je sami, do kopečka a z kopečka, jen si pěkně zamakejte, ať jen nelenošíte.

Po cestě můžete udělat zastávky u moře, v lese nebo třeba u nějakého bistra či obchodu se zmrzlinou.

Upřímně, když jsem na ostrovech, mám trochu deprese, protože vím, že ty vilky a Viktoriánský domy mi nikdy nebudou říkat pane.

Nedoporučuju jezdit na ostrovy o víkendu, stejně jako ostatní istanbulská místa bývá prostě všude moc lidí, což je nevýhoda hlavně na lodi. I když jezdíme v týdnu, jezdívá dost lidí. S kočárkem žádný problém.Stěna z mušlí
Prodavač preclíků Simit

You May Also Like

1 komentářů

  1. Ahoj, miluju Turecko, moc se mi nelíbí ten humbuk okolo teroristů teď, jasně, mám trošku strach, ale bouchnout to mmůže všude. Doufám, že svými články nalákáš dlšé cestovatele na návštěvu TR! Nebo třeba já, napsala jsem článek, která míst navštívit v Turecku:
    https://jelizavetaprokofjevna.wordpress.com/

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! Hezký den!