Neděle v obrazech - pojďte se mnou na procházku po pobřeží

by - dubna 25, 2016

Někdy je něco tak hezký, tak si to užíváte, že ani kdybyste napsali sebelepší popisek, tak to nevyjádří to, jak to bylo doopravdicky pěkný:-) Chápete, že jo? Původně jsme měli jet úplně jinam, ale jak už to v Turecku bejvá, všechno byl úplně jinak, a tak jsme skončili na pobřeží Kartalu.

Víte co, pojďte, sedejte do stroje času, já vás tam vezmu s náma.

Zkraje se prosím pořádně najezte, abyste měli dost energie a my vás nemuseli s Milým nosit na ramenou. Vyberte si z některýho z mnoha stánků s čerstvými rybami, voní to až k vám, že jo? Cítíte?
                                                   
My se rozhodli pro jednoho pána, co tak strašně nahlas volal, jak mají dobrý ryby za pět lir, že jsme neodolali a šli. Pán byl hodně fikanej, protože ryba nakonec stála lir dvacet, ale to vůbec neva, protože tyhle ryby, v chlebu, turecky balik ekmek, prý patří mezi pět nejlepších sendvičů světa. My k tomu ještě seděli na zahrádce těsně u moře, nad hlavou nám lítali racci... Ó to byla krása!

Vždycky, když vidím pány, co nosí cukrovou vatu, vzpomenu si, jak jsem ji jako malá dlabávala v cirkuse nebo na pouti. V Turecku jsem ji zatím ještě nikdy neměla, čekám na tu správnou příležitost. Anebo víte co, přijeďte a dáme si ji spolu!

Jo tak vám ta ryba nestačila? No tak teda pojďte, dáme si třeba ještě kofte, takový dobrý karbanátek, který dělá pán přímo u moře. Taky vám to strčí do chleba, k tomu si dáte jogurtový nápoj ayran, a budete se mít hej.

Znáte to, ne? Čaj, prosím vás, hlavně čaj! Tihle prodejci čaje a slunečnicových semínek stáli od sebe asi pět metrů.

Někdo se rozhodl chodit, někdo si prostě sedl na trávu a udělal si piknik.

Někdo koukal na balónky...

... někdo pózoval u palmy 

Proč obědvat doma, když si můžete ugrilovat něco v parku a rovnou si to tam sníst?

A když vás bolely ruce z nošení plněných vařených mušlí, tak jste si je prostě dali na hlavu a šli jste dál

Tak za lodičky jsem teda orodovala hodně. Ale Turecko je Turecko... Žádný vesty nic, takže si to nechávám na příště... Anebo víte co? Už jsem vás sem zvala?

Půjčíme si prut a budeme soutěžit o lepší večeři.

Nebo si zahrajte fotbal...

A nebo prostě zahoďte předsudky, že jsou draci pro prcky, jednoho si kupte a pusťte je vysoko převysoko...

Hezký večer!
You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!