Kupme Asli pračku!

by - května 24, 2016

Ahoj ahoj!

Pamatujete si na Asli, mojí novou kámošku, že? Psala jsem o ní tady a příspěvek se stal nejčtenějším článkem blogu za celou dobu!

Tak dneska jsem byla u Asli na návštěvě znovu a jen tak mimochodem jsem zjistila, že:


  • Nemají teplou vodu
  • Nemají plyn
  • Nemají pračku
  • Nejstarší Asliin brácha nedostal zaplacený za poslední dva měsíce
Neumím si moc představit, z čeho budou žít, tak jsem napsala několika neziskovkám v Istanbulu, jestli by mi nemohli dát tip, co s ním, kde by mohl najít práci.

Ale proč píšu sem. Nikdo se mě o nic neprosil, nikdo se mě na nic neptal, jenže mně to pořád šrotuje v hlavě a říkám si, jak jim pomoci. Řídím se heslem, že než dát někomu rybu, naučím ho rybařit, takže myslím, když pomůžu sehnat práci, bude to super! Nejstarší ségře už jsem dala kontakt na jazykový kurz zdarma, všecko půjde!

Ale stejně - děcka, co kdybysme jim tu pračku koupili spolu? Pamatujete, jak jsem vás vyzývala, abyste udělali jeden dobrej skutek denně? No, tak teď máte příležitost! Napadlo mě to hned, ale zavrhla jsem to, pak se ozvala kamarádka Lucka, jestli neuděláme sbírku, takže to beru jako jasný znamení!

Na matiku jsem nikdy nebyla dobrá, ale počítám, že pračka z bazaru by mohla stát tak 2500-3000 korun, a i to je moc. No a kdybychom se na to složili... Tak by to bylo děsně super!

Tímhle bych vás všechny chtěla moc poprosit, zcela upřímně, možná je to troufalost, možná si pomyslíte, že jsem úplně na hlavu, ale kdybyste se chtěli zapojit do speciální sbírky a přispět na koupi pračky pro Aslinu rodinu, bylo by to úžasný! Je jedno kolik, pade, stovku, to je fuk, když nás bude víc, pračku koupíme!:-)

Kdybyste měli zájem, kontaktujte mě na e-mailu barborasvobodova@windowslive.com nebo na Facebooku. Slibuju, že si z toho nekoupím ani žvejku, kdyby se vybralo víc, než co by stála pračka, nakoupíme další potřebný věci! Všechno zdokumentuju, abyste viděli, jako radost pračka udělala:-)

Děkuji předem a mějte se krásně!

Bára

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!