5 tipů, co (ne)dělat v Beldibi

by - srpna 19, 2016

Tenhle příspěvek jsem plánovala už před dovolenou. Těšila jsem se, jak budu fotit jak o závod a zapisovat si, o co rozhodně nesmíte přijít, kdybyste se někdy vydali na dovolenou do Beldibi, vesničky, která spadá pod Kemer a ten zase pod Antalyi. 

--------------------

Ale ouha. 

V Beldibi není nic.

Představte si pobřeží, na kterým nic není. Pak se tam někdo přestěhuje a postaví si dům. To udělá dalších deset lidí a tak vznikne vesnice. Po čase místní obyvatelé zjistí, že je to tam asi moc neba, tak postaví hotely a ejhle, máme tu přímořské letovisko. Vítejte v Beldibi. Kdyby vás sem náhodou někdy osud zavál, následujte mé tipy,

CO (NE)dělat v Beldibi (původně jich mělo být deset, ale po třech bodech už jsem začala tápat)


1) Sbírejte kamínky jako památku na dovolenou -  jedna z mých podmínek byla, že pláž musí mít písek. Nevím, jestli ty popisky na webu psal Turek, ale na pláži nebylo po písku ani památky. Tak si aspoň nasbírejte kamínky, v takovým KIKu je prodávají jako dekoraci za těžký prachy, ale pfff, zajeďte si do Beldibi, tam toho je!

2) Choďte se procházet po večeři mimo areál hotelu - jen prosím vás nekupujte dovolenou třeba na 14 dní, protože by se vám ty tři obchůdky, z toho jeden zavřený, brzo okoukaly. 

3) Jeďte na výlet lodí - nevím, jestli nám to náhodou nenabízel Turek, když sliboval, že se budeme koupat v moři a bude to děsně príma, že se budeme bavit všichni! V moři jsme se koupali na střídačku, jeden z nás vždycky hlídal Meryem, protože jsme zastavovali asi půl kilometru od pobřeží, takže s rok a půl starým dítětem docela bez šance. Jen jednou, jedinkrát nebyla zastávka tak daleko, ale asi o dvě stě metrů blíž, takže jsem malou narvala do plavací vesty a dotáhla ji ke břehu. A tam... kamínky. 

Ale abych nebyla jen negativní, jedna z těch pěti zastávek byla fakt moc pěkná - krásná voda, výhled na horu Olympos, v té vodě plavaly karety (fakt, nekecám!) a na pobřeží rostlo hroznový víno. Navíc byla možnost navštívit bahenní lázně, které zkrášlují, ale tydlecty procedury já samozřejmě nepotřebuju:)

Pěnová párty na lodi


4) (Ne)jeďte na výlety! Já ani můj Milý nejsme úplně plážoví povaleči, takže jsem se těšila, že pojedeme na celodenní výlet do Antalye, kterou mám moc ráda, nebo aspoň do Kemeru, který bych měla určitě ráda taky, jistojistě radši než Beldibi:) Jenomže na tom jihu byla zrovna asi nějaká tropická vlna, no a na to teda vůbec nejsme my, istanbulští seveřané, zvyklí. Takže jsme od rána do noci opakovali "Alláhu dej nám vláhu" a chladili se v bázenu. 

Milý trénuje na příští olympiádu

Samozřejmě rýsovat tělo nepotřebuju, ale aquaerobicu jsem se účastnila. Ale jen proto, abych jim ukázala, jak se to dělá správně!5) Pijte vodku! Jsem vinař. Zrovna procházím těžkým obdobím, protože mi tu zavřeli obchod, kde jsem pravidelně mířila k regálu s vínem... a teď abych chodila o kus dál. Jenomže víno v hotelu chutnalo jako sloučenina Sava a Domestosu, a to už teda byla síla i na mě, tak jsem se nechávala zvát na koktejl, kterej je podle Milýho fakt tutovka, "buonissimo, amore" - říkával mi ten můj Don Juan. No jó, taky jsem čekala nějakou tu Piňa Coladu se zapíchnutým papírovým slunečníkem. Ten můj je asi Turek, protože ten supr trupr koktejl byla vodka s fantou a spritem. A tak zatímco naše malá pařila na hitovky Ram zam zam a Slepičí tanec (nebo jak to je), my seděli u stolu, pili koktejl numero uno, pozorovali Máří, jaká už z ní je velká holka, smáli se tomu, že na baru zase nemaj led a že ta vodka je určitě ředěná, že příště pojedem stoprocentně jinam, drželi jsme se za ruku a bylo nám tááák pěkně!

 ----------------------------

Kdybych chtěla bejt dojemná, tak řeknu, že je to úplně jedno, kam pojedete na dovolenou, že je důležitý, s kým tam jste.

Ale dojemná bejt nechci, takže jen říkám:

NEJEZDĚTE DO BELDIBI!!!
You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!