Vánoce s muslimy? No jasně!

by - ledna 15, 2017

Vánoce jsou tak strašně krásný, že jsme si je nemohly nechat jen pro sebe, tak jsme se rozhodly, že je uspořádáme i pro ty, které máme rády.Lucku už z vyprávění znáte. Je to člověk, který mi padl do oka hned, když jsem ji uviděla. Bylo to na velikonočním setkání u jedné další krajanky, pamatuju  
si, jak jsem jí ukazovala, jak má správně nabarvit vejce, chudák blondýna zná maximálně Kinder vajíčka. Tak nějak jsme spolu oslavily jeden velký svátek, od té doby se pořád scházíme a při jednom takovým setkání padla řeč na to, že bysme mohly ukázat Asli a její rodině, jak slavíme v Čechách Vánoce.

Hned zkraje bych chtěla vysvětlit jednu věc - nápad oslavit s nimi Vánoce byl čistě proto, že je máme rády a taky máme rády Vánoce, tak proč to nespojit? Ani jedna jsme nemyslela na to, v jaké situaci se nachází, šlo nám prostě o to udělat si hezkej den. 

A tak jsme se do toho daly. 

Upekla jsem perníčky, ale na zdobení teda nedošlo, utěšovala jsem se tím, že stejně neví, jak to má vypadat, haha. Lucka dovezla jablečný muffiny, jabko je docela vánoční, tak se to hodilo, salát ani řízky nemohly chybět. Díky paní Luckové za kulinářské rady, už by se ta vaše dcera mohla vdávat, kdyby ji někdo chtěl.

A pak zabalit dárky. Tady nás veškeré nadšení opustilo. Jak jsme se shodly, krabičky jdou, ale měkkouši, ti jsou nejhorší. Navíc nám došel papír, takže obdarovaní dostali dárky zabalené v igelitce z Lidlu a v černé  papírové čtvrtce. 

Celá akce byla naplánovaná na 13:00, ale měly jsme trochu skluz, tak jsme to posunuly na 14:00. Těsně před druhou jsme začaly smažit, o půl třetí jsme si daly prvního panáka. Lucka se docela rozjela, takže po písničce Mumuland následovala Ramaya a Lucky zamotaný džajf. Ostatně, podívejte se na to chystání sami. Videa mi teda vůbec editovat nejdou, jen tak mezi náma:)


Když tradice, tak tradice. Jsme Češky jako polena, takže víme, že jestli nechceme kulhat, tak musíme ještě do druhé nohy, radši i ruce, aby se neklepaly... Však to znáte. Ještě, že ti Turci pijou čaj z tak malých skleniček, ani neví, jak jsou multifunkční! Tak jsme se zabavily až do půl čtvrté, kdy se konečně ozval zvonek a Vánoce mohly začít.

Voňavka, aby paní Aslijová hezky voněla! 

Dárky v podobě náušnic, náramků a náhrdelníků udělaly obrovskou radost


Všechno je to moje a už to nikdy nedám z ruky!Láska to byla!

Moc díky Lucčiné mamince a ségře za dárky, Zuzce Berkinové a ségřiným kamarádkám Lucce, Máje a Míše za šperky, který jste věnovaly! A taky Lucce, že se do toho pustila taky. Udělaly jste obrovskou radost! 

Lidi, dělejte radost. Sobě i ostatním!

Mějte se báječně! 

B.

You May Also Like

1 komentářů

  1. Článek jsem četla už před nějakou dobou, ale neměla jsem k tomu asi co říct nebo jsem neměla čas komentovat... Teď procházím různé články znovu a nemůžu si pomoct, zvlášť to druhé video je prostě strašně kouzelné! :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! Hezký den!