Manuál úspěšné turecké hospodyňky

by - března 30, 2017

Vzít si za manžela Turka a žít s ním v jeho rodné zemi vám mnohé dá. Například se konečně naučíte, jak být správnou hospodyňkou. Pokud jste si ještě žádného Turka nevzala nebo jste nebyla v žádné turecké domácnosti, pak čtete ten správný blog. Já vám to totiž dneska prozradím. Nikdy není pozdě se naučit, jak na to.

Přišlo jaro a s ním i spousta energie. Spousta maminek si stěžuje, že jejich děti celé noci nespí nebo vstávají moc brzy. Já řeším opačný problém. Od ledna mám budík nastavený na devět, shledala jsem totiž vstávání v půl jedenácté krajně nevhodné. A jaro asi působí i na Máří, protože začala vstávat v půl deváté. Je docela vychytralá. Když se mi náhodou vstávat nechce, začne běhat po ložnici a křičet KAKA, KAKA, což značí, že potřebuje čůrat. Vyletím jak střela, posadím ji na nočník, ona rozhodí ruce, vytáhne obočí, vycení zuby a řekne, že NENÍ. Má, co chtěla. Jsem vzhůru. 

Od minulého týdne ale vstávám s radostí i já. Jako fakt. A co víc, připadám si jak turecká hospodyňka (to znamená jako děsně dobrá hospodyňka, bydlenka), protože už po cestě z ložnice sbírám poházené hračky. Částečně za to může i fakt, že jsem začala na Instagramu sledovat profily pravejch tureckejch hospodyněk. Děcka jako to je motivace! Ty to maj jak v klícce ty byty. Kromě toho ale taky sleduju kočku, která se jmenuje "milovnice úklidu." Zní to trochu jebnutě, ale má tam docela dobrý tipy, a abych zapadla do party, včera jsem jí poslala svůj tip na to, jak snáze umýt okna. ZVEŘEJNILA TO, čímž jsem se pasovala do role mástr uklízeček. 

Ajaj, teď jste asi zbledla závistí. Trochu jsem to čekala, holky, takže jsem pro vás připravila

MANUÁL ÚSPĚŠNÉ TURECKÉ HOSPODYŇKY 

(volně k vytištění, nalepte si to třeba na ledničku nebo do diáře)


 • Ráno vstaňte a ještě se zalepenýma očima postavte vodu na čaj. Až vstane manžel, jeho první otázka bude "Máme čaj?" Vy ideálně odpovězte: "Miláčku, copak by to šlo bez čaje? Vstávej!"
 •  Dobré. Manžel pokračuje ve spánku. Vezměte si drobné, přes pyžamo přehoďte mikinu, srdíčkové ponožky nazujte do sešlapaných balerínek a ještě v pyžamu skočte pro čerstvý chleba. Někde ho v pekárnách krájí, pokud ne, nezoufejte, Turci celý ten bochník vezmou a odtrhují. Na hlavu počítejte bochník. opovažte se koupit celozrnnou mouku! To jsem doma zkusila osvětu a podsunula jsem ho Milému. Měl z toho žaludeční vředy.

 • Přišla jste, čaj je uvařený, podruhé zkuste probudit manžela. Otevřete ledničku a na stůl nanoste vše, co v ní najdete, osmažte nebo uvařte vajíčka a nakrájejte zeleninu. Vyfoťte to a dejte na Instagram. Zakřičte na manžela, ať vstává. "Tamam, ya!" ozve se vzápětí. Snídaně nachystaná, manžel spí, utíkejte dát prádlo do pračky a přemýšlejte, co dnes uklidíte. 
Fatmina kuchyně - nemáš cedulku? Jseš marná!
 • Přichází manžel. "Fatmo, čaj je studený!" "Ah Huseyin, hned ho jdu ohřát." Hlavně nebuďte naštvaná, neházejte ksichty a vše dělejte s láskou. Huseyin musí pracovat, vy jste celý den doma a nic neděláte, nasnídáte se potom.
Předevčírem jsem se fakt snažila udělat Milýmu luxusní snídani, ale dostala jsem šest bodů z deseti, protože jsem zapomněla na cukr a vidličku. Nepodceňujte detaily! Jde o body a pověst

 • Snídáte. Průběžně dolévejte čaj. Huseynovi, ne sobě.

 • Dosnídáno. Huseyin se chystá k odchodu do práce. "Fatmo, kde mám kalhoty?" "Ve skříni, Huseyin!" "Fatmo, kde mám košili?" "Ve skříni, Huseyin!" "Fatmo, kde mám ponožky?" "Ve skříni, Huseyin!" Mezitím po Huseyinovi stelete postel a sbíráte odhození kousky oblečení. S úsměvem!
 • Huseyin odešel. Skliďte snídani ze stolu a utřete stůl. Ani drobeček tam nesmí zůstat! Vysajte pod stolem. Ani drobeček tam nesmí zůstat!
 • Pračka doprala. Pověste prádlo. Naplňte druhou pračku. Nalijte všude Domestos. Do umyvadla jednu lahev, do záchodu druhou, na kuchyňskou linku třetí,... Vydrhněte byt. Domestosem. Vyfoťte to a dejte na Instagram. 

 • Á, dnes je trh, pazar! Vezměte si svou pojízdnou tašku, případně vyřazený kočár. Nad vším, co stojí víc jak dvě liry, ohrňte nos a hlavně se ptejte prodávajícího, proč je to tak drahé. Jak budete trhem postupovat, nezapomeňte se zastavit vždy tak, abyste zabrala co nejvíc místa, když potkáte například někoho známého, ideálně se postavte doprostřed cesty a za sebe dejte každá pojízdnou tašku. Když do vás narazí nějaká maminka s kočárkem, pořádně ji zjebte, proč tam s tím kočárem vůbec jezdí.

 • Po cestě z trhu se zastavte u Vahide na čaj. Po dvou hodinách a 5435435 čajích se zvedněte s tím, že se brzy vrátí Huseyin z práce a vy musíte vařit. To Vahide chápe, jí se taky vrátí Mustafa. Olíbejte se na všechny tváře, slibte si, že se zase brzy navštívíte a běžte.

 • Jste doma. Přichází Ayše. "Óóó Ayše, vítej, jak se máš?" "Dobře Fatmo, jak se máš ty?" "Jak se mám mít, Ayšo, uklízím, u tebe všechno v pořádku? Počkej, postavím na čaj." "Neobtěžuj se Fatmo, doma jsem pila čaje dost." "Copak by to šlo bez čaje, Ayšo?" "Tak dobře Fatmo, jednu sklenku si dám." Šmejděníčko šmejdění, zatímco naléváte čaj, Ayša nenápadně prstem otírá všemožná zákoutí, aby vás pak mohla pomluvit u Ayšegul, jaká jste bordelářka, že nebyl utřený prach na stropě. "Fatmo, koukám, že už jsi myla okna?" "Ayšo co to říkáš, už jsem je dva měsíce nemyla!" Pěkně kecáte, že je otíráte dvakrát denně jí přece nebudete říkat.

 • Vypijte s Ayšou dvě konvice čaje a mezitím proberte, která sousedka má doma bordel, která příbuzná je těhotná a že ta nevěsta Bára od pana Aliho zase přibrala. U toho háčkujte nebo pleťte. • "Ayšo, Ayšo, začíná náš pořad, udělám k tomu kávu." "Ale ne Fatmo, neobtěžuj se, už musím domů, uklízet a vařit." "Ale Ayšo, poseď ještě chvíli, jen se podíváme, kdo se s kým pohádá." 


 • Zapněte televizi na svatebním programu s názvem "Chceš-li svatbu, přijď." (To fakt existuje!), naservírujte tureckou kávu a slunečnicová semínka, případně kousek dortu, usaďte se před televizi, louskejte, pijte a hlasitě komentujte, jak je ta Buse blbá, že toho Maymuna nechce, vždyť to je tak hezký chlap. Ale ona, fuj! "Ayšo, podívej se na ten obličej, je zmalovaná jak obraz." A odplivněte si.


 • Až kávu dopijete, otočte šálky dnem vzhůru, až hrnek vystydne, nafoťte kávovou sedlinu a pošlete jí Falci Baci, věštkyni na telefonu. Pak musí Fatma odejít, protože jí Falci Baci předpověděla drhnutí koberců. A co řekne Falci Baci, to je pravda. Na Korán!
 • Vy vysajte obývák a kuchyň, ta Fatma je ale bordelářka! Vyklepejte koberečky a dejte vařit jídlo. Nazujte sešlapané balerínky a utíkejte pro chleba. To by vám Huseyin dal!


 • Polévka, hlavní chod i dezert máte hotové. Vyfoťte to a dejte na Instagram. Pověste prádlo, naplňte další pračku a začněte vytírat skříňky v kuchyni. Už jste je týden nevytírala, toho prachu tam!  • "Aaaah, Fatmo, to jsem unavený!" "Huseyin, vítej, jak se máš? Chceš čaj?" Mluvte k Huseyinovi, který už leží na gauči, klidným hlasem, potichu prosim vás, bolí ho hlava a je přece unavený. Přineste mu čaj a kliďte se. "Fatmo, kdo tu byl, že je tu tak nadrobeno?" "Ale Huseyin, Ayša, vždyť víš, jaká je to bordelářka. To bys nevěřil, jak zase přibrala."


 • "Máme jídlo?" ptá se Huseyin. "Šlo by to bez jídla, Huseyin?" A už servírujte. Nečekejte! Nezapomeňte na ayran a chléb.


 • Po jídle se Huseyin klidí do kavárny. Vy máte čas uklidit od večeře a povysávat drobky. 


 • Potom si sedněte, nalijte si čaj, do ruky vezměte jehlice, zapněte seriál nebo Survivor a všechno si to vyfoťte na Instagram.  


Takže kolay gelsin, ať to jde snadno, dámy!

Berte život s humorem!

Jdu naplnit pračku a postavit na čaj, než se vrátí Milý.

Bára

You May Also Like

3 komentářů

 1. Ha ha ha ha...tak to by u nás Ayša s Fatmou dostaly infarkt to je jasný :-D

  OdpovědětVymazat
 2. hahahaha... Cok komik!
  Ale zvykat si na to je trochu těžký i z druhý strany... Prvních pár návštěv u kamarádů mi furt museli říkat 'Nedělej, nevstávej, mamka/manželka tě obslouží - Turecký mamky to dělaj rády :D )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlatý český chlapi!:D Moji švagři jsou líní jak blázni, ty bych teda doma nechtěla, maminčin servis, no:)

   Vymazat

Děkuji za komentář! Hezký den!