Výlet do Bursy

by - července 09, 2017

Pár dní předtím, než jsme s malou odjely do ČR, konečně jsme navštívili Bursu. Původně jsem měla jet jen já s Meryem, ale Milý nakonec dostal volno, proto jsme jeli všichni.

Cesta z Istanbulu do Bursy trvala nějaké dvě hodiny, nešla klimatizace, s Milým jsme neseděli vedle sebe vzhledem k tomu, že jsme chytli v autobuse dvě poslední místa, Meryem se rozhodla dělat po čase jízdy všechno, jen ne sedět na místě, no byla to makačka:-) 

Bydleli jsme u jeho sestřenice a musím říct, že právě to setkání s členy rodiny bylo to nejhezčí. Byli moc milí a bylo prostě skvělý vidět, jak rodina drží pospolu. Tchýnina sestra se po svatbě přestěhovala právě do Bursy, kde zůstali a já se vůbec nedivím. Bydlí přímo u hory Uludag, takže výhled na město mají neskutečný:-) Co mě ale uchvátilo úplně nejvíc byla popelnice u každýho domu, což v Istanbulu neexistuje:-) Všude čisto, žádný bordel,... Byla jsem jak Alenka v říši divů:-)

První večer tchýnina sestra ogrilovala nějaké maso, jedli jsme ne u jednoho, ale u dvou stolů, protože na svátky do Bursy přijel i další Milýho bratranec a bylo nás asi tisíc... Po večeři jsme seděli, pili čaj a bylo to skvělý. 
Druhý den po snídani jsme prošli pár památek Bursy, ale upřímně - bylo takové horko, že nikoho nebavilo chodit po městě.

V plánu byla lanovka a výlet nahoru na Uludag, ale byl svátek, Seker bayrami a lanovka zadarmo, takže nekonečná fronta. Vzdali jsme to a jeli kousek za Bursu, do Cumalıkızık, ottomanské vesničky. Nádhera, vřele doporučuju.


Večer jsme zase poseděli, slíbili si, že se zase potkáme a další den jeli domů.

Bylo to krátký, ale myslím, že nám to úplně stačilo. Žádný wow dojem jsem z Bursy neměla, ale za návštěvu stojí:-) Na Uludag se vydáme zase příště, určitě jsme tam nejeli naposledy:-)Mějte se krásně!
B.


You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!