Výměna manželek po Turecku

by - září 21, 2017

Já nevím, jak jste na tom se sledováním televize, já ji sleduju pravidelně pouze ve středu večer. Nebudu nikomu nic nalhávat, i když je pravda, že se nad tím spousta lidí pozastaví, pozvedne obočí a řekne: "Ježíš, ty to sleduješ?" Sleduju a miluju Výměnu manželek. V Turecku jsem sledovala i Svokru. Ono celkově vůbec, Slováci mají mnohem lepší tyhle šou než my. Zámena manželiek na Slovensku se mi líbí víc, fandím východnárům. Jejich verze naší Tchýně, Svokra, je dobrá, paní Gizka umí už od pohledu udělat teplo domova, když někdo nemá finance a žije bez elektriky, tak ho paní Gizka naučí koláč a je to dobré.

Ale teď, co jsme v ČR, je středa večer prostě můj čas. Udělám si čaj, obleču pyžamo, huňatej svetr, vlezu pod deku a sleduju. Milý byl nejdřív otrávenej, ale nedávno se mě ptal, co to znamená náhradní (Aha, náhradní manželka!!!) a celkově to podle mě teď dost žere. 

Výměna manželek mě vždycky donutí uklízet víc než doposud, jinak bych mezi osmi očima řekla, že jsem do toho šla jen kvůli těm sto tácům, že jsem už dávno věděla, že mám doma poklad a že nehodlám nic měnit (to teda pěkně kecám, ale stejně bych to řekla, abysme se ukázali v lepším světle, dyť nás uvidí celej národ!).

No ale včera jsme si s Milým dělali srandu, jak by taková Výměna manželek vypadala v Turecku. Ona by se hlavně teda vůbec nekonala, protože to by Ajša Huseyina hnala, kdyby měl deset dní bydlet s nějakou Fatmou!!! On i Milý se mě ptal, jestli spí spolu v posteli.

Ale pojďme si to představit. Modelovým příkladem nám bude Ajša, již tradičně.

Týden před začátkem si Ajša vezme volno z volna, tedy odloží děti k jejím nebo manželovým rodičům, aby mohla vycídit byt. V obchodě nechá stovky lir za jídlo, které srovná do růžových, kytičkových košíků do ledničky. Nebude připravovat žádné jídlo do mrazáku, protože to Huseyin nerad a Fatma by si myslela, že je líná připravovat každý den jídlo.

Teď musí Ajša napsat manuál pro náhradní maminku:

Milá náhradní maminko,

jmenuji se Ajša a je mi 28 let. Nikdy jsem nepracovala, protože jsem se vdala brzy, poté jsem porodila naši dceru Adu, která má pět let. Vychovávám ji s manželem Huseyinem, kterému je 33 let. Huseyin se živí jako realitní makléř. Má svoji kancelář v Kadikoy, kam každé ráno odjíždí v 10 hodin, to znamená, že vzhledem k dopravní zácpě do práce dorazí ve 13 hodin. Udělá si čaj a hraje OKEY. Někdy má náročnější dny, to pak chodí z práce velmi unavený.

Já ráno vstanu v 9 hodin, abych nám všem nachystala snídani. Huseyin i Ada mají rádi vejce natvrdo, dostávám je od slepice tchýně. Promiň, upsala jsem se. Dostávám je od tchýně, která má slepice. Nezapomeň každý den kupovat čerstvý chléb! Vždy ráno a odpoledne. To samé platí i o čaji, vždy musí být čerstvý, ne starší než dvě hodiny.

Když se nasnídáme, uklidím - vysaji, vytřu prach, umyji okna, balkony, vyperu peřiny, koberce, televizi, už dvakrát se mi tam omylem připletla Ada, na to pozor, občas se do toho úklidu tak ponořím, že nevnímám nic jiného.

Ada si mezitím hraje. Někdy přijde sousedka, tchýně, moje maminka nebo některá z mých 27 sester. Jsem z početné rodiny, pocházím z východu, kde dřív nebyla televize ani topení, proto se naši hodně tulili. No nemusím ti asi říkat, jak byla maminka ráda, když tatínek konečně vyměnil dva z našich oslů za kamna.

Když tedy přijde návštěva, většinou jen tak sedíme u seriálu, pijeme čaj nebo kávu a vždy si necháme vyvěštit budoucnost. Na to je dobrá moje sestra Gullinátor, můžeš ji o věštbu také poprosit. Celou dobu mi běží televize, právě začaly po prázdninách mé oblíbené seríály, jistě si vybereš. 

Trh bývá ve středu a v sobotu. To se domluv s některou z holek, rády tě doprovodí. V ledničce něco je, sice jsem se přípravě bytu před Výměnou extrémně nevěnovala, my tady takhle prostě žijeme pořád, ale o hladu byste být neměli. Nechávám ti tu 1000 lir na deset dní, ale prosím šetři, nekupuj petržel za dvě liry, o dva stánky dál je starší abi, který má hezčí za liru. A navíc organik.

Nejdůležitější je, aby ses starala o Adu. Ve svých pěti letech váží jen 49 kilo, proto je nutné ji pravidelně krmit. Má ráda čokolády, vím, že některé maminky říkají, že je to nezdravé, ale Ada je naše jediné dítě a podle mě je cukr opravdu důležitý pro správný vývoj. Někdy se může stát, že Ada nebude chtít na procházce chodit. Pro tyto případy máme ve skříni nosítko Chicco. V žádném případě Adu nenechávej plakat!!! Mohla by mít trauma! Kousek od domu je menší hřiště. Většinou se tam odpoledne vydáváme. Naber prosím jídlo a pití, ostatní ženy také něco přinesou. Hlavně mysli na Adu! Pokud by spadla, okamžitě s ní běž na pohotovost, co kdyby měla odřené koleno? Pokud se jí spustí rýma (Allah korusun! Chraň Bůh!), hned si běž  do lékárny pro antibiotika, nejsou na předpis. Kup ty nejdražší, ty jsou nejlepší, dáváme jí je často, jednou měsíčně jako prevenci. Pokud bude Ada něco chtít, skloň se k ní a řekni jí, že je nejkrásnější, nejchytřejší a že jí samozřejmě všechno koupíš. Ada má spoustu hraček určených pro svůj věk, dáváme si záležet na tom, aby byla vzdělaná. Je jedno, jaké chrastítko si zrovna vybere, všechna jsou kvalitní a didaktická. Věřím, že si Adu zamiluješ.

Na hřiště chodíme kolem druhé, ve tři se vracíme, to už je Ada vyvětraná a mohla by nastydnout. Začni vařit večeři. Huseyin je masový typ. Jistě vaříš i svému muži, věřím, že to zvládneš. Radši uvař pro více lidí, někdy se staví i nějaká návštěva, obvykle kolem 23. hodiny večerní. Posedíme, vypijeme si čaj a když návštěva odejde, jdeme spát, to bývá okolo třetí hodiny ranní, Ada chodí spát zároveň s námi. Neumí usnout sama, uspávám ji tak, že si sednu na zem, natáhnu nohy, dám na ně polštář, položím na něj Adu a nohama houpu sem a tam. Nezapomeň dát Adě dudlík.

Po manželovi v domácnosti nechci nic, pokud by se cokoliv stalo, například bylo potřeba vyměnit žárovku, zavolej opraváře, jak už jsem říkala, Huseyin chodí z práce unavený. Já jsem žena, navíc nepracuji, takže ráda a s láskou zastávám veškeré práce v domácnosti.

Dbej prosím na pečlivý úklid a péči o moje největší štěstí, Adu a Huseyina.

Věřím, že si u nás v domácnosti odpočineš a budeš to mít spíše jako dovolenou.

Hodně štěstí, Ajša

Tak. Takhle si to nějak představuju. A vy, kdo ne, prosím, berte to s velkou nadsázkou.

Mějte se hezky a užívejte si podzim!

Babs


Facebook Instagram


You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!