Život s Turkem v Čechách? Bok speciál!

by - září 14, 2017

Poslušně hlásím, že jsme v Brně už zhruba tři týdny a nemůžu si to vynachválit.
Mám teda docela záběr, od rána do noci je co dělat, ale už jsem si tak nějak zvykla, že tím tahounem a praktičtějším členem rodiny budu zřejmě navždy já.

To nevadí. Milý má zase spoustu jiných, velice kladných vlastností 

Chtěli jsme byt s balkónem, protože jak říkal Milýho známý, byt bez balkónu je jako ženská bez zadku. No tak já mám sice velkej zadek, ale nemáme balkon. A teda je to docela minus, v Turecku jsme měli balkony dva, jeden na věšení prádla a druhý na bydlení - trávili jsme tam fakt spoustu času.

Nicméně - bydlíme - a je to tady hezký. Věřím tomu, že turecký hospodyňky by trávily spoustu času tím, že by objednávaly každej podtácek z jiný webový stránky, nejlíp aby tam bylo napsaný Tohle je podšálek Ajši nebo Fatmin podšálek, ale my jsme zvolili švédskou Ikeu. Vezmem to jedním vrzem, že jo. Tímto děkujeme Kátě za její odvoz nejlepším a nejmenším autem ever, kam se ale na dva odvozy vešel celý náš byt. Až teda na ledničku, tu máme BEKO, protože čím víc budeme podporovat tureckou ekonomiku, tím větší bude mít naše Máří od babi a dědy kapesný, protože dědoš, jak Máří tureckýmu dědovi říká, bude mít vyšší důchod, když bude státní kasa plnější.


No a v Ikea jsme teda nakupovali a když jsme platili u samoobslužné poklady, kde je maximálně 15 položek, tak jsme se tam natěsnali s celým bytem, rozuměj 7861269 položek, a když jsem to měla celý načtený, tak Milý říkal, že to musím stornovat, protože jsem milionkrát načetla POLOŽKA.

Tak jsme to teda převezli domů, Meryem byla odklizena k rodičům, že to s Milým dáme dohromady. Jak už jsem říkala, Milý má spoustu pozitivních vlastností, ale praktičnost není jeho silná stránka. Takže zadní strana televizního stolku je přidělaná obráceně a už tři týdny čekám na přidělání žárovky v šatně. Děkujeme ségře za složení postele, protože jinak by nebylo na čem spát. "Čok zor" - strašně těžký, říkal Milý, když odkládal akumulační šroubovák a vzdal to. Abych nebyla pozadu, složila jsme IKEA stolek, to je ten, kdy kroutíš nohama od stolku tak dlouho, dokud prostě nedrží a taky lampu, kam jsem ale musela natřikrát kupovat žárovku, protože ta první nešla. V posledním obchodě už mě to fakt nebavilo a zeptala jsem se, jestli to můžu kdyžtak vyměnit, protože já prostě nevím, jak velký má být závit nebo co.

Televizi jsme taky měnili. Už jsem vám někde dřív vyprávěla o tom, jak jsem na tom blbě s matematikou, takže nějaký úhlopříčky... OMG. Blbě vidím na dálku a když jsem ani nemohla přečíst nápis TV NOVA, tak bylo jasný, že jsem šlápla fakt vedle. A já na tu Výměnu manželek fakt potřebuju vidět. Nicméně měnila jsem, vyměnila a dobrý. Už to přečtu a kloudně vidím, jak si lidi mačkají hady.V týdnu jsme byli v orientál marketu. Měli tam snad všechno. A taky slunečnicový semínka. Milý si vzal to největší balení a mám pocit, že už ty pojebaný obaly vyhazuju nekonečně dlouho. Asi bezednej pytlík. K tomu na naší konečně-relativně-sledování-hodné televizi sleduju Guldur guldur show, kterou bych přirovnala k naší Čundrkántryšou a já mám pocit, jak kdybysme z toho Turecka ani neodjeli.

A krásný je, když jdeme s Milým po městě a někde na masně je napsaný bok speciál. Bok totiž znamená turecky hovno a speciál je těžce mezinárodní. A naše Maruška čte děsne ráda knížku Bob a Bobek, ale nějak nedopatřením říká Bok a Bobek.

Jedno se ale nedá upřít. Porovnávám to. Pořád život v ČR a TR porovnávám. Hele všude je něco, ale dokonce mi chybí i ta tchýně, která špičkou nohy pod kobercem neúnavně kontrolovala, jak mám vyluxovaný. Prý na Silvestra přijedou, to teda ale nevím, co budeme dělat. Tchýně bude po dvaceti metrech fňukat, že ji bolí nohy. Jó kočičko, to není na trh a zpátky. Tady je Česko, tady se žije.To mi připomíná - máme novou kočku. Dlouho a složitě jsme vybírali jméno. Meryem teď miluje zelenou barvu, takže chtěla, aby se kočka jmenovala Zelená. To jsem teda úplně nechtěla já, tak se taky prej mohla jmenovat Adámek, ale to jsem taky nechtěla. Třetí variantu jsem jí schválila - Máša. Určitě znáte takovou tu ruskou holčičku, která vypadá přesně jako naše Máří, s jejímž motivem má Máří rukávky, panenku, na níž jsme byli v kině... Máša prostě žije, i Milý se smířil s tím, že se Meryem občas přemění v Mášu a on v Miška, Mášinýho medvědího kámoše. No ale já jsem navrhovala, aby se kočka jmenovala Saadet, ale Milýmu se to nelíbilo. Já si ale myslím, že by tchýně měla radost, že se kočka jmenuje po ní.


A taky Máša zní trošku jako Mášala, to jejich Masallah, takže je to vlastně úplně v pořádku. Přesně tak, jak to má být:-)

Mějte se krásně a ahoj!

Instagram: TADY

Facebook: TADY

Babs


You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!