11 důvodů, proč randit s cizincem!

by - října 30, 2017

Po těch letech mi přijde úplně normální mít za manžela cizince, přesto se sem tam objeví někdo, kdo to považuje za exotiku a s napětím se vyptává, jaký to je. Tak jsem se zamyslela a sepsala to do jedenácti jasných bodů.


1) Budou z vás lingvistéAť už mluvíte česky, jeho rodným jazykem nebo úplně jinak, tak jako tak se pravděpodobně naučíte něco z jeho rodné řeči nebo musíte umět úplně jiný jazyk, kterým se dorozumíte a v každém případě si vytvoříte i svoji soukromou řeč, které nebude rozumět nikdo. My doma mluvíme italsko-turecko-česko-ponašom, sem tam hodíme angličtinu a máme dokonce několik svých slov, který nedávají smysl, ale my jim moc dobře rozumíme. Třeba tuliere /tulíre/, což je složenina českého tulit se a italské koncovky pro slovesa v infinitivu. A takhle komolíme i další a další slova v několika různých jazycích. Super položka do CV do sekce jazykové znalosti!
2) Tchýně nabírá úplně jinej rozměr


"Jéééžiš, už jsem nebyla 14 dní u tchýně" ode vás rozhodně nikdo neuslyší, leda tak, že jste ji neviděla půl roku a že se na ni těšíte, protože bydlí u moře/v jiné zemi/musíte k ní letadlem, cokoliv... Navíc styk s tchýní jednou za 6 měsíců na týden nedává prostor k vzájemnému vytáčení se, proto se upřímně divíte kamarádkám, jak mohou o svých tchýních mluvit tak hrozně a cítíte se jako nejlepší snacha na světě, protože matka vašeho drahého je prostě báječná ženská. Obzvlášť, když si rozumíte každý třetí slovo. No a když přijede ona k vám, doveze vám spoustu dárků a vy za ně nemusíte utrácet haldy peněz ve specializovaných obchodech.


3) Ve vaší kuchyni není nuda!
Každá z nás chce svého Milého někdy potěšit, takže si najde recept a pustí se do něčeho, o čem její partner tak dlouho básní. Já vařím něco typického tureckého tak dvakrát týdně, docela často jsme taky v orient shopech, kde kupujeme nějaký hotový turecký věci jako sušenky, salám, rajčatovou pastu atd., nejhlavnější důvod je ale ten, že tam mají velký balení slunečnicových semínek! Mně tohle vaření dvou národů vyhovuje, protože mi nevadí vařit tak jako plánovat to, co uvařím. Takže dělám radost, sama se obohacuju a dodávám naší domácnosti novou šťávu.


4) Slavíte mnohem víc svátků a událostí
Teda, mohli byste. U nás jsem to slavila spíš já, Milý nikdy na žádné svátky nebyl. Vánoce řeším už teď, protože musí být eňo ňůňo, miluju tradice, folklor a věci okolo, takže každý svátek vždycky načítám, co a jak se kde dělá a podobně. A je prostě skvělý vidět, jak se to dělá jinde. Přiznávám ale, že mě to někdy v Turecku trochu vadilo, tu se někdo vdával, tu zasnuboval, tu šel někdo na vojnu... a já musela všude být, protože jinak by to byla ostuda! A když je to každý týden, tak už mi to tak skvělý nepřijde, nicméně sem tam je to boží zážitek!


5) Pořád máte téma k hovoru

Teda přiznám se, že já osobně mám téma k hovoru úplně pokaždé a úplně s každým, klidně sama se sebou, ale s partnerem cizincem to nabírá grády. Kde je lepší jídlo, jaký národ je vzdělanější, který město je hezčí, posmívání se, že založili hokejovou ligu... Většinou to vyústí v hádku, ale jen takovou tu láskyplnou.


6) Rozšíříte si kulturní obzory


A to po všech směrech. Historie, politika, kultura... Taky poztrácíte veškerý předsudky a posunute si bariéru tolerance. I když ne tak úplně... Přiznám se, že když jsem na kurzu seděla vedle slečny, které koukaly jen oči, pořád jsem na ni myslela, jak asi vypadá, jak má dlouhý vlasy... A pořád mě v davu ženský se šátkem zaujmou, ne že ne, ale určitě ne v negativním smyslu. A to je v dnešní společnosti obrovský plus! 

7) Děti 


Mít děti s cizincem, pokud s ním žijete, je to nejlepší, co mu můžete do života dát. Nejen bilingvní výchova, ale právě i obrovský kulturní záběr. A mixovaný děti jsou nádherný!


8) Umřete přeslazením


Nene, nemyslím diabetes, ale až na vás začne česky šišlat, že vás má děsně rád a vůbec mu to nepůjde, protože bude mít přízvuk, garantuju vám, že se rozplynete nad tím, jak bude roztomilý. Žežicha... Áách. Navíc zrovna Turci jsou většinou romantici jako blázen (Milý byl asi tak první dva týdny našeho vztahu teda).
9) Jsou prostě jiní


Já teda koukám v tramvaji i na Slováky s vyjevenýma očima, protože mi prostě přijdou tak děsně jiní, když říkají hej hej, no možem, hej Palo... A když je to někdo z druhý strany země a navíc je váš...


10) Jsou rodinně založení!


Tady mám trošku pocit, že se to týká spíš východních států, ale třeba Turci jsou ideálními kandidáty na to, pokud hledátě někoho, kdo bude loajální manžel a prvotřídní táta. Rodina je pro ně všechno a dávají to patřičně najevo.


11) Dvě svatby...


... dvakrát tolik dárků!

Vidíte další pozitiva v randění s cizincem? Podělte se se mnou do komentářů!

Mějte se!
Babs

x

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!