Báro, máš ty to Turecko vůbec ráda?

by - ledna 23, 2018


Když jsem začala psát blog, brala jsem to jako krácení času v nové zemi, v Turecku. Postupem času začaly přicházet ohlasy, dodnes mi chodí zprávy třeba od holek, který mají taky Turka, že je blog baví, přišla zpráva taky od něčí maminky, že si v blogu ráda čte, protože její dcera má Turka taky, případně něčí syn žije v Istanbulu... Svět je strašně malej a všichni jsme nějakým způsobem propojený, Turecko navíc spojuje. Aby tý pozitivity nebylo moc - taky mi ale přišla zpráva, že můj článek Výměna manželek po Turecku je sračka:-) Někdy mám ale chuť to trochu odlehčit, koho by pořád bavilo číst tipy na to, kam v Istanbulu, že jo?:-) A navíc tyhle číčoviny mají největší dosah!

Taky se ke mně doneslo, že Turecko vlastně vůbec nemám ráda a pořád na něj nadávám, že jsem si v Istanbulu nechtěla pověsit ani obraz, protože jsem se tam necítila doma.

Jsem docela aktivní člověk a mám spoustu zájmů, který v Turecku prostě dělat nešly. Turecká kultura je diametrálně odlišná od té naší, neříkám horší, neříkám lepší, jen je prostě jiná. Navíc jak jsem říkala už několikrát, bydleli jsme ve čtvrti, která mi taky moc pozitivity nepřidala. Věřím tomu, že kdybychom bydleli jinde, mohli jsme tam být doteď. Když jsme ale konečně začali mluvit o stěhování, byla jsem už tak otrávená, že jsem chtěla jít z Turecka pryč.

Turecko mám moc ráda a teď, v tuhle chvíli, se moc těším, až tam zase pojedeme na návštěvu, ale bydlet bych tam už nechtěla. Má a vždycky pro mě bude mít zvláštní místo v srdci a ačkoliv to není tak dlouho, co jsme pryč, vzpomínám na něj jen v dobrým. 

Možná, že tu lásku k Turecku málo ukazuju. Nekonvertovala jsem, nejsem z toho prostě tak odvařená. Přitom dnes a denně se mě to Turecko dotýká - chodíme nakupovat turecké potraviny, koukáme na turecký filmy, mluvíme turecky, často vařím turecká jídla, opět pracujeme na kalendáři tureckých receptů a chystáme další a další věci spojený s Tureckem. Jen to prostě asi neventiluju tak moc, aby to některým stačilo a aby mě zařadili do té správné kolonky milovnic Turecka. Znám kočky, které říkají, že je jim Turecko druhým domovem, že se měly narodit v Turecku, ne tady... Já to tak prostě nemám, sorry jako:-)

Prostě normál

Spíš bych to ale řekla tak, že po těch letech mi prostě nepřijde život s Turkem nijak zajímavý. Zvykla jsem si a všechno, co se doma děje, mi přijde naprosto automatický, i když někomu to může připadat zvláštní, exotický nebo naopak úplně padlý na hlavu.

Blog beru jako prostředek k tomu ukázat ten život v Turecku a s Turkem tak, jak ho beru já. Průser je asi trochu ten můj humor, který nemusí každýmu sednout. Jestli někomu vadí, že jsou turecký hospodyňky děsně zapálený do úklidu a já o tom napíšu s kapkou trapné srandy, tak to není můj problém. 

Hrozně mě blogování baví a jsem ráda za jakoukoliv zprávu, která mi přijde. Ať už se to týká vztahu s Turkem, práce v Turecku nebo jen potřebujete poradit s vízem. 

Blog má měsíční návštěvnost zhruba 15 000 lidí, což mně osobně přijde jako super číslo, i když teda přiznávám, že v době, kdy jsem měla stránku na Facebooku, tak to bylo mnohem víc. Jenže jsem se  nechala pohltit číslama, lajkama a statistikama a to mě nebavilo. Takže si tak komorně funguju na Instagramu a je mi dobře. 

Jen se v tom teď trochu plácám. Přiznám se, že bych sem někdy ráda napsala i věci, který se toho Turecka netýkají, i když primárně byl založený právě za tímhle účelem. Nevadilo by vám to? A budu moc ráda, když mi napíšete, o čem byste se na blogu rádi dočetli, inspirace se vždycky hodí:-)

Moc díky!

Jsem moc ráda za každou zpětnou vazbu, které se mi dostává.
Za každýho jedinýho čtenáře.
Jsem ráda, že někomu ten můj příběh dodává odvahu vykašlat se na škarohlídy, kteří si myslí, že chodit s Turkem je nebezpečný/divný/nevim co.
Díky těm, který tady čerpají inspiraci na články na svůj blog.
Díky za každou příležitost a spolupráci, kterou mi blog přinesl.


Mějte se hezky a koukejte si doma uklidit, Ayše!

Babs


You May Also Like

12 komentářů

 1. Tak tedy ve zkratce. Od Vás bych četla i detektivky, pač hezky píšete a dobře se to čte a taky moc hezky fotíte. PS: Osobně bych si na důchod vybrala bydlet v Kadıköy. Klidně i dřív :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, Kadikoy padl v návrhu taky, ale věřím, že by se mi to casem taky omrzelo:-/ Doma je doma!:) Dekuju za komentar, moc me potesil! Bara

   Vymazat
 2. Mně se třeba líbí kulturní věci a srovnávání jiných kultur, protože mě hodně pomáhá poznávat jiné lidi a ještě třeba miluji přírodní fotky a jejich historky a tak😊

  OdpovědětVymazat
 3. Čau Baru, to je mi teda nálož! Pořád a pořád Ti to vrtá hlavou.
  Já Turecko miluju a i když mi tam chvilema bylo dost ouzko, tak je to pro mě druhý domov. Jsou věci, který na Turcích a jejich zvycích přivádí některý krajanky k šílenství, ale já je prostě miluju. Takovej malej amok, kdy bych povraždila (obrazně) celý Turecko na mě obvykle přicházel jednou tak za půl roku a byl obvykle vyvolán chováním jednotlivce a taky tím, že moje 309 % přizpůsobivost a empatie nebyla vyvážená ani 1 promilem ze strany druhé.
  Když bych v ten moment sedla k psaní blogu, tak by mě nejen všechny krajanky ukamenovaly, ale i Turecký tajný služby by mě vyhmátly, zadrželi, zlinčovaly a vyhostily s červeným razítkem v pase i na ksichtu ...
  Mám takový humor, no ... A je to jeden ze způsobů, jak můžu upustit páru ...
  Pro můj psaný projev je neskutečnou motivací nasrání, rebelita, revoluce, nesouhlas a takové ty další negativní emoce či počiny ... A stejně tak jako bych dokázala napsat knihu o tom co mě v Turecku a na Turcích sere, tak bych dokázala napsat dvě o tom co na nich miluju, co dělají lépe a třeba i snad popsat důvody, proč je mi tam líp než v Čechách ...
  Jsme jako národ strašně kritičtí a oproti Turkům nejsme téměř vůbec (obrazně) nacionalisté. Ten kdo se v Turecku těmito ctnostmi nakazil (pozitivita, chvály a nacionalismus), dobře mu tak. Někdo se na to dívá shora, jako na negativní informace o svazku s Turkem a nelíbí se jim podpora tohoto negativního obrazu (což se v dnešní době dá chápat).
  Nicméně nadsázka, černý humor a ironie nejsou všem blízké.
  Každý v každém textu najde co hledá ...
  Už jsem se nějak zamotala, dopekla baklažán a vůbec ...
  Já Tě žeru a Tvůj Turek Tě taky žere, jinak bys ho z Turecka nedostala ... takže???

  Good luck, kdybys chtěla nějaký pozitivní témata na vyvážení, tak Ti nahodim 😂🙏🇹🇷🇨🇿

  L O V E

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kamosko, diky za komentar! :) Tak nejak to beru a uplne chapu, co jsi tim chtela rict!:-* B.

   Vymazat
 4. Tvůj humor je úplně super. Nenechej se otravovat lidmi, kteří asi nemají kamarády, rodinu nebo zájmy, když mají čas pročítat blogy, které je nebaví a komentovat je.

  OdpovědětVymazat
 5. Ani nevím , jak jsem se na tvůj blog dostala .. no vím, měla jsem na fb tři kamarády z Turecka a tak nějak mi ta jejich řeč přišla .. úplně mimo vše, co jsem kdy viděla a slyšela :))), takže i přes to, že mám padesátku na krku ,jsem se rozhodla , že tomu jazyku přijdu na zoubek .. a dozvím se o něco o té zemi a kultuře. Mimochodem upekla jsem si podle Tvého receptu serit pogaca a byly luxusní - s nivou a balkánským sýrem :) . Moc ráda Tě čtu , nenech se od nikoho otrávit . Náhodou Tvoje výměna manželek po turecku mi otevřela oči !! .. myslím, že u mě v kuchyni nenechám z podlahy sezobnout drobek ani svým psům .. :))) . Takže kdykoliv si od Tebe přečtu cokoliv . Teda téměř cokoliv :) Hezký den přeju , Pavlína

  OdpovědětVymazat
 6. Pavli, to je skvělý, že jste se vrhla na něco novýho! Obdivuju lidi, kteří nezahálí a něco dělají:-) Přeju vám, ať jde turečtina pěkně od ruky. No a ještě musím říct, že to, že jste podle mýho receptu vařila, je skvělý! Mějte se krásně a díky za komentář, ať se vám daří! B.

  OdpovědětVymazat
 7. Na tvůj blog jsem se dostala díky tomu, že jsme v létě byli na dovolené v Turecku. Moc se mi tam líbilo a chtěla jsem se o Turecku dozvědět mnohem více informací, zvyky, tradice a na internetu jsem četla spousty článků, diskuzí a blogů a našla jsem tam i tvůj. �� Žádná jiná země mě zatím tolik nezaujala a doufám, že tam ještě mnohokrát pojedu. Tvůj blog je super, přečetla jsem si snad všechny články a vždycky se těším na další, píšeš to skvěle! A tvoje vtipy jsou taky dobrý, i když je většinou moc nepochopím, ale to vůbec nevadí ���� Hlavně s nimi nepřestávej a nepřestávej psát tento blog, protože je boží ����
  M.Chaloupková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smajlíci se neobjevili, tak aspoň tyhle: :))))

   Vymazat

Děkuji za komentář! Hezký den!