Paris, je t'aime!

by - února 21, 2018Bonjour!


Už několik let se mě drželo jakýsi pařížský období. Třeba jsem si jen tak doma oblíkla proužkovaný tričko, pusu namalovala rudou rtěnkou a pustila Edith Piaf. Pak jsem z plna hrdla zpívala, že ničeho nelituju a Země se otřásla. Nikdy jsem předtím v Paříži nebyla, ale když jsem zavřela oči, věděla jsem, jaká bude, měla jsem to do puntíku vysněný. A sny se plněj, takže se není čemu divit, že taková fakt byla. 

Když jsme vystoupili u Notre Dame, brečela jsem štěstím. Paříž byla můj sen (Pařížani říkají ten Paříž, věděli jste to?) a já najednou stála u Seiny, po pravé ruce Notre Dame, úplně živě jsem na něm viděla Quasimoda, zrovna svítalo... Romantika jak blázen! 

Nasadila jsem baret, pusu přetřela rudou růží a vydala se vstříc pařížskému dobrodružství.

Abyste si nemysleli... S tím baretem a červenou pusou jsem nebyla jediná. Pařížanky to ode mě odkoukaly a najednou byly ulice plný baretů.


Pak následoval Louvre. Přiznávám, že tady jsme teda docela přemýšleli, jestli jít nebo nejít, nakonec jsme šli, když už jsme tam byli. Určitě toho nelituju, ale přes umění vůbec nejsme, jediný, co se mi líbí a co poznám hned jsou kresby Dalího, jinak postrádám onen cit pro umění. Tak jsme aspoň okoukli perské a indické koberce, mozaiky a nádobí, co používali Otomané, Milý byl strašně pyšnej, já měla radost, že je pyšnej... Pak jsme koukli přes 20 000 japonských hlav na Monu Lisu  a Poslední večeři (to jsem i přes svůj antitalent taky ocenila, dokonce jsem byla unešená!) a šli se plácnout do parku k fontáně.  Průvodkyně pak řekla, že na Louvre by byly ideálně potřeba tři dny, to jsem málem omdlela, my to měli za dvě hodiny sfouklý i s pauzou na kávu, ale je teda pravda, že jsme toho navštívili jen málo.


Úplně nejvíc mě stejně bavilo chodit po ulicích a všechno to pozorovat. Kavárničky, pekárny plný baget, Francouzky elegantně oblečený, ale s notnou dávkou nedbalosti, chlapi se šálou kolem krku... A ty děti? Všechny měly moc hezký oblečení, žádný trička s Hello Kitty, přesně můj styl.

Jsem velkou, fakt velkou fanynkou Edith Piaf. A já jsem si takhle vysnila, že půjdu po ulici a najednou tam někdo nějakej ten šansón bude hrát. A když jsme přicházeli k Sacre Coeur, najednou jsem TO uslyšela.

Padam... padam... padam...
Il arrive en courant derrière moi
Padam...padam... padam...
Il me fait le coup du souviens-toi

A tak jsem zase stála, koukala na harmonikářku, poslouchala a bulela, paní se smála, pak jsem jí hodila drobný a bylo to. Stokrát lepší než Louvre:-) Nejvíc z celé Paříže se mi líbil Montmartre, nejen kvůli Amélii, ale celkově mi to přišlo takový bohémský, jak by řekla Bára Aydin, bylo to boží.
Kavárna, kde se točila Amélie z Montmartru - U dvou mlýnů
Když jsem stála před Olympií, kde Edith taky koncertovala, byla to pro mě fakt pocta. A když jsem ji viděla v muzeu Grévin, i když byla z vosku, tak jsem měla radost jak kdyby byla opravdová.

Obě fotky vznikly z jednoho místa. Seděli jsme s Milým na kafi naproti Moulin Rouge a již tradičně pozorovali ulici.

Když jsem dobře nasměřovala foťák, Moulin Rouge se takhle krásně odrážel od stolu.

A druhá fotka jsou milenci na skútru, moc se mi líbí ten jejich výraz:-) Kavárničky byly skvělý, máme oba rádi kafe, takže sedět na ulici a koukat na okolní dění nás bavilo. A vůůůbec mi nevadilo to mini espresso bez mlíka. Jasně, mohla jsem si dát i cappuccino, ale jsem přeci Pařřřížanka v červeným baretu!
Vstup do metra. Když jsme byli s Milým ve Veroně, psali jsme na zeď pod Juliin balkon naše iniciály rtěnkou, nic jinýho nebylo po ruce... A teď - na zámeček to šlo znovu rtěnkou, zase to bylo to jediný, co jsem v batohu našla. Klíče jsme hodili do Seiny, abysme se nikdy nerozešli. Romantika.Paříž za svítání - la perfection!Na závěr jsme si dali sklinku vína, typickou francouzskou večeři a odjeli se podívat na noční Paříž do jedinýho pařížskýho mrakodrapu.


Tam jsem si zaplakala naposledy:-)

Bylo to krásný! Tak zase příště, má milá!
Bára INSTAGRAM

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!