Rozhovor: Když jsem si poprvé čuchla, bylo rozhodnuto! Říká Kristýna o svém vztahu s Turkem

by - března 31, 2018

Kristýna je moje kamarádka, krom jiného nás pojí partner Turek. Týna na sebe práskla třeba to, jak vidí život s cizincem, jak se seznámili a spoustu jiných věcí.Kristy, jak ses seznamila s Fatihem? Byla to láska na první pohled?

S Fatim jsme se seznámili v hotelu, kde jsem byla s rodinou na dovolené. Vysedávala jsem na baru, popíjela nealko drink, dlouho jsem po něm pokukovala a sem tam na něj stříkla vodu z vodní pistolky:-) Zatímco jsem si myslela, jak nejsem vtipná, on si o mě myslel, že jsem trapná, což mi sdělil posléze, když už jsme spolu nějakou dobu randili. Ale tak zabralo to:-) Těžko říct, jestli to byla láska na první pohled, ale bylo mi 15 let a moc se mi líbil. 


Co přesně se ti na něm líbilo? Byla jsi mladá, přesto jste do toho praštili” brzo, neměla jsi pochybnosti?

Líbil se mi fyzicky. Upravenej, navoněnej, tmavý vlasy a čokoládový oči. Doteď si pamatuju, jak jsme vyrazili na první rande a viděla jsem ho z dálky přicházet. Měl na sobě modrý džíny a bílou košili, nahoře trošku ležérně rozepnutou. Když se přiblížil a já si čuchla”, bylo to jasný:-) Jak už jsem se zmínila výše, potkali jsme se, když mi bylo 15 let, dva roky jsme spolu randili. Já lítala za ním, on za mnou. Přesně po třech letech a dvou měsících od seznámení jsme se v Turecku vzali. V den svatby jsem brečela, z neznáma jsem měla pochybnosti, bála jsem se, že už ve dvaceti budu mít v občance status rozvedená”. Nicméně jsem ho tak strašně milovala, a tak strašně jsem to chtěla udělat, že jsem do toho šla. Letos budeme slavit 10. výročí svatby a nelituju.


Jak jsi říkala, seznámili jste se, když jsi byla v hotelu na dovolené. Spousta lidi těmhle dovolenkovým láskám nevěří a já přiznávám, že jsem taky dost na vážkách, jestli bych věřila, nevěřila... Přeci jenom o hotelových chlapech se toho povídá spousta. Co bys k tomu řekla?

Od té doby, co mám Turka, jsem se seznámila s mnoha smíšenými páry, dokonce mě i díky mé aktivitě na internetu začaly samy vyhledávat a ptát se na zkušenosti a rady. A tak jsem měla možnost přijmout i zkušenosti jiných, nejen ty své osobní. Jsem přesvědčená, že vztah s bar boyem i beach boyem je reálný, jen je potřeba opatrnosti. Stejně jako v každé nové životní etapě.

Od začátku jste bydleli v Čechách, jak si Fatih zvykal?

Od začátku jsme plánovali život v ČR, já tehdy končila školu, takže vlastně jiná varianta nebyla možná. První měsíce adaptace byly těžší, řekla bych. Přece jen nová země, jazyk, zvyklosti, Fatih bez přátel a rodiny. Byla to ale podle mě naše vzájemná láska, porozumění a charakterové vlastnosti, které dokázaly vytvořit společný život. Fatih je typ člověka, co nemá problém se seznámit. Je komunikativní, zábavný a také chytrý, takže se během pár měsíců naučil moc dobře česky, což otevřelo další možnosti. Postupně jsme si vytvořili domov, ve kterém jsme se oba cítili dobře. 

Myslíš, že se tu už cítí jako doma?

Troufám si říct, že ano. Několikrát, když jsme byli v Turecku, prohodil, že už se těší domů nebo že mu něco chybí.

                                 
Přemýšleli jste někdy nad stěhováním do Turecka?

Párkrát ano, ale nikdy ne navážno. Spíš jsme se o tom jen bavili a porovnávali život v Turecku a tady.

Tvůj tatínek je z Tuniska, Fatih je Turek, určitě nejste prototypem typické turecké rodiny. Setkáváš se se zvídavými dotazy na tvůj původ?

Tím, že je táta z Tuniska, si mé okolí zvyklo na orient kolem mě, takže vlastně nebylo ani nikomu divný, že manžel je Turek:-) Když se setkám s někým novým, tak se třeba zeptají nebo to na sebe řeknu hned sama, nikdy jsem se ale v této pozici necítila nepříjemně, naopak. To spíš mé dítko bude asi hůře vysvětlovat, že maminka je napůl Češka, napůl Tunisanka a tatínek Turek:-)

                                      
Negativní zážitky nemám, nikdy mě nikdo slovně ani fyzicky nenapadl, ťuk ťuk... 

Kdybys mohla dát nějakou radu holkám, co se ve vztahu s Turkem teprve rozkoukávají, co by to bylo?  

Poradila bych asi dvě věci. Užívejte si maximálně svého protějšku tak, abyste měly pocit, že žijete naplno, ALE mějte oči otevřené.


You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!