Ukliďme svět, ukliďme Česko!

by - dubna 08, 2018

7. 4. jsem se opět zapojila do celorepublikové akce nazvané Ukliďmě svět, ukliďme Česko.

Jak říkala moje mamka, bylo by super, kdyby žádný takovýhle akce nemusely být, na druhou stranu je taky ale hrozně fajn, že se najdou lidi, kteří jdou a ve svým volným čase ten bordel po někom jiným posbírají.

Loni, v roce 2017, to vypadalo takhle:Není to pecka?

Je to jednoduchý. Buď můžete zorganizovat úklid sami kdekoliv chcete nebo se zúčastnit jako dobrovolníci kdekoliv, kde už to organizuje někdo jiný. Já to organizovala a letos jsme se (stejně jako v předchozích ročnících) účastnily jen já a Meryem:-) Vzaly jsme do party i naší labradorku Báru, popadly pytle, rukavice a vydaly se jako Tři mušketýři vstříc nebezpečným pytlíkům. Meryem držela Báru a komandovala mě, nadšeně ukazovala, kde je jakej bordel a já sbírala.

Je paráda, že můžu napsat, že toho moc nebylo. Kukle, kde bydlí naši, jsou malá vesnička u Svitav. Kolem jsou krásný lesy, kde se to v létě modrá borůvčím a když je čas hub, sjíždí se sem lidi z krajů blízkých i vzdálených. Často se sem vydávájí i cyklisti a turisti a ačkoliv tam bývá občas fakt živo, bordelu je málo. Nejvíc jsme sesbíraly igelitovejch sáčků, sem tam papírovej ubrousek nebo obal od sušenky nebo pitíčka. Nechyběly plastový láhve a dvě plechovky. Suma sumárum, moje hodnocení je víc než kladný! 

Šéfka - triko s poznávacím znakem a kouzelnickou hůlkou. Abrakadabra a les je čistej.
Sousede, házej to jinam!
Než odhodíte bordel, dvakrát to zvažte - nemůžete ten pytlík strčit do kapsy a vyhodit u nejbližšího koše?

A všichni víme, že se najdou i ti, kteří ten pytlík prostě musí vyhodit teď. Co si udělat procházku na čerstvým vzduchu a odlehčit přírodě tím, že ten bordel sebereme? A ne jen během akce Ukliďme Česko:-)

Jak jste na tom vy? Vážíte si přírody? Zúčastnili jste se akce Ukliďme Česko? Dejte vědět!

Mějte super start do novýho týdne,

Bára


You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!