Koupíš perník?:-)

by - listopadu 24, 2018

Blíží se konec roku, proto začínám zcela logicky bilancovat. Uběhla jsem ten půlmaratón, jak jsem si předsevzala, dokonce dva, čímž omlouvám své další nedostatky. Nezhubla jsem deset kilo a stále používám vulgarismy. To jsem si nechala do dalšího roku, aby můj seznam předsevzetí nezůstal prázdný. Fakt!

Na co jsem ale ze všeho nejpyšnější a co rozhodně nebylo v plánu, byla paní Maruška. Je to trochu holka z plakátu, poptávka Adry po dobrovolnících mě totiž oslovila v tramvaji. Nebudu psát, že charitu dělám dlouho, že mi taťka pořád říká, že sama nemám ani floka a pořád někoho zachraňuju a že mě to děsně baví. To vám vůbec říkat nebudu. Ale ta Maruška, děcka, to je terno.


Pořád máme co rozebírat. Že ta nádhera z jakési jihoamerické telenovely je "úplně blbá", jak paní Maruška řekla a já s ní po pouhých 15 minutách sledování seriálu souhlasila. Nechtěla pracháče. Úplně blbá prostě. Jak Maruška poprvé v životě někoho porazila v Člověče nezlob se. Kdo to asi byl, vás nechám jen hádat. Letos asi po sedmdesáti letech zase psala Ježíškovi. A píchalo mě u srdce, protože jsem věděla, že Ježíšek její přání nesplní. 


Každopádně! Před několika týdny se mi ozvala Katka z Adry, jestli bychom se nechtěly zúčastnit natáčení spotu o dobrovolnictví. A tak jsem souhlasila a paní Marušku jsem postavila před hotovou věc. Měla z toho chudák třídenní trápení s břichem a den předtím mi volala, že potřebuje Becherovku. Tu jsem si dala já za ní, v půl devátý ráno, než přišli kameramani. Děcka, já to celý prořvala, když Maruška mluvila o tom, jaký je vztah mezi dobrovolníkem-seniorem, tedy mnou a jí. Jediný, co mi to trochu kazilo byl fakt, že jsem měla blbý vlasy. A to to prej půjde na nějakou konferenci. Potěš koště. Každopádně jak Maruška mluvila, tak jsem se jen utvrdila v tom, že dělám správnou věc. Je to prostě boží, běžte do toho taky:-)


No a když jsem se naposledy bavila s babičkou Maruškou, jak jí naše Meryem říká, tak jsem se dozvěděla, že k nim do domova seniorů (ulice Podpěrova) vůbec nechodí Mikuláš! A to bylo něco na mě.

Sehnala jsem čerta i anděla, chopila jsem se role Mikuláše, ale pořád přemýšlím nad tím, co jim dát jako pozornost. A nic jsem nevymyslela. Vlastně možná jo. Ale je to na vás.

Už dvakrát jsem vás poprosila o pomoc (nepočítám turecký kalendář) a vždycky to bylo úspěšný, takže mě napadáPočítejme to tedy tak, že je v domově zhruba 200 seniorů. Kdybychom každýmu dali pomeranč+perník+přání, byla by to paráda. 


Už jsme toho spolu zvládli fakt hodně, co ten letošek hezky završit?:-) Kdyby 50 lidí koupilo kilo pomerančů (cca 4 kusy) + čtyři perníky, tak bychom to pokryli. Jdete do toho? Jestli jo, napište mi na e-mail barborasvobodova@windowslive.com a domluvíme se. Nebo budu děsně ráda, když to rovnou přinesete do Jazykovky Jílek (Štefánikova 2, Brno, zastávka Pionýrská, dostanete čestný certifikát o darování perníku). Ideálně od středy 28. 11. do 04. 12. 2018. (kromě víkendu). Já k tomu vytvořím nějaká hezká přání a mikulášský balíček bude na světě. Nebo jestli někdo umíte vytvořit sudoku nebo křížovku nebo cokoliv, co seniory potěší, sem s tím!

Přípomínám ještě Kalendář tureckých receptů na rok 2019. Z toho se zaplatí tisk a veškerý zbytek peněz jde na hospicovou péči Cesta domů.


Děkujeme!


Moc díky a mějte se krásně, opatrujte se a ahoj!

Bára

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!