Předvánoční I.

by - listopadu 30, 2018

Nemám sílu psát. Tak v obrazech. Milý odmítá pít čaj, ale každý večer vyžaduje svařené víno. Někdy si ho nosí sám. Muslim.


Miluju tradice! Jakože fakt! Vysvětluju Meryem, co znamená hvězdička v jablku. Když se pro kontrolu znovu ptám, co znamená hvězdička, řekne, že tam jsou hnusný pecky.
Začínáme s vánočními přípravami.

Trpělivost má po mně. Po třech minutách brečí, že jí hřebíček nejde píchnout do pomeranče. Já vydržela čtyři minuty.
Perníčky dobrý. První plech upečený a snězený. Mnou ne, já držím linii.

Dojímám se. Těším se, až jí bude 18 a já budu brečet u prohlížení těchto fotek. Chtěla bych jí vytvořit fotoalba, ale nemám na to trpělivost. Vydržím přesně čtyři minuty. Fotek mám v počítači asi 50 000. A to jí jsou necelý čtyři. Průser.

Svíčka.

Milý miluje Máří nadevše. Zde ovšem zapochyboval. Máří chtěla na kolotoč, ale já chtěla být dole a popíjet svařák. Tož šla Lejdy s Milým a tetou Esrou. Užívala jsem si chuť svařáku a jakobych zvrchu slyšela "Grhghghghhghgh, mami, pojď sem!!!"

"Grhhrhrhrhhrhhrh, mami, pojď sem," se nevytrácelo. Znělo to jako moje dcera. Napila jsem se znovu svařáku. Vánoční čas, je v každém z nás... Houby leda, hlídala jsem jejich kabinu a zdržovala se poblíž. V tu chvíli jsem pocítila ten pocit, že matku nic nenahradí. A napila se svařáku. Vánoční čas...

Brněnská atrakce.

o

Ségra řekla, že se stromek rožíná v šest. Za pět šest mi bylo divný, že stromek svítí a kolemjdoucí paní mi řekla, že se to rožnulo v pět.

Vše v pořádku, Lejdy se nenechala vykolejit, nasadila čertovské rohy a odmítala se vyfotit. Jako vždy. Jsem klidná. Vánoční čas... 

Nakonec si dáme člobrdo se svařákem, když Lejdy hodí jedničku nebo dvojku, rozbrečí se, že hodila málo a hází znovu. Celá tchýně. Vánoční čas!

Bára

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!