Až umřete, budu si muset uklízet pokojíček sama

by - prosince 18, 2018

Krásný, vánoční čas a Lejdy nás včera rozbrečela, mě i Milýho. Leželi jsme všichni tři v posteli, nohy opřené o zeď a hráli jsme hru, kdo dokáže poslepu hodit a znovu chytit míč. Neptejte se na výsledky.


A pak nás najednou Meryem objala a smutně řekla, že nechce, abychom někdy umřeli.

Nedávno jsme k tomu totiž nějak prostě došly, tak jsem se to snažila vysvětlit tak, aby pochopila, co to znamená umřít a smrt. A od té doby se k tomu pořád vrací, asi jí to v malé kebulce pořád šrotuje. 

Pamatuju si, že jako malá jsem mívala záchvaty pláče z toho, že jsem si na sekundu představila, že moji rodiče umřou. Příšerné. A teď to samý zažívá moje dítě. Mám srdce na dranc.

S Milým nám zvlhly oči. Meryem nás pořád objímala a pokládala si řečnické otázky, že co by asi tak dělala, kdyby byla sama?

"Kdo by mi dělal jídlo?"

"Kdo by mě pševlíkal?"

"S kým bych spinkala?" 

"S kým bych chodila na potázku?"

A pak začala skoro opravdicky brečet a téměř hystericky řekla, že...

..."To bych si musela sama uklízet pokojíček!"

Tak jsem ráda, že je holka praktická a že myslí do budoucna a na nejhorší.

Jen pořád bojuju s tím, jak ji jako utěšit, když to na ni přijde. Můj taťka mě vždycky chlácholil tím, že "Každej jednou umře, i já, už jsem starej." A to mu bylo třeba jenom 40. Nebo i míň. Nebo měl jen rýmu.

Taky si pamatuju, jak jsem jednou byla kdesi v Tunisku nebo někde a přišla mi SMS: "Bájo, taťka tě potřebuje, je na tom moc špatně." Krve by se ve mně nedořezal." Chce, abys ho v těžké chvíli držela za ruku." a další podobný zprávy. Nakonec z nich vylezl trapnej fórek, že taťka měl nějakou srajdu a tři hodiny seděl na záchodě.

To je tak děsně typický pro naši rodinu, takový vtípky. Já mám takovej humor taky, ale z tohohle mám teda trauma na celej život.

No ale zpět k té naší Meryem. Já jí teda zatím říkám, že tady s ní budu navždy a tak, že ji nikdy neopustím, ale na druhou stranu si říkám - co když mě zítra srazí auto a ona si řekne: "Ale vždyť mi maminka říkala, že nikdy neumře?" Já jsem asi blbec, že tohle před Vánoci řeším, ale ono je to i o těch našich bližních a tak a... Co se takhle malejm dětem říká? Pravdu? Kecat? Já bych jí ráda řekla, jak to je, nechci jí mazat med kolem pusy, ale na druhou stranu... dyť víte. Kdybyste si chtěli podebatovat, budu ráda:-)
You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!