Jak mi turecký Olaf zkazil Silvestr

by - ledna 01, 2019

První příspěvek roku 2019 rozhodně nebude pozitivní! Včera jsem se totiž málem rozváděla.


Hele já ty Silvestry úplně jako neberu. Mě už vlastně ani nebaví chodit nikam na diskotéky. Nebaví mě spát u kamarádek. Doma je doma. Vzbudit se ve svým, kdy chci a jak chci. No a Milý na diskotéky nebyl nikdy, spolu jsme na ní byli tak dvakrát, možná v prvních třech týdnech od doby, kdy jsme se potkali. Meryem má hodně maminkovský období, takže nepřipadalo v úvahu, abychom ji odložili k našim a šli se bavit spolu jako pár. Prvního Silvestra jsme s Milým slavili loni, po X letech vztahu. Hráli jsme kostky a pili šampáňo a pak se radovali z toho, jakou má Meryem radost z prskavek.

A letos jsme teda byli zase doma. Před devátou jsme se rozhodli, že si dáme aspoň víno, tak jsem vyběhla, že ho seženu. Žena Vamp. Turecký tepláky, tenisky a péřová bunda. První vinárna zavřená. Druhá zavřená. Vzpomněla jsem si na třetí, když se přibližuji asi na 100 metrů, vidím, že muž právě odnáší reklamní ceduli dovnitř. Nabírám na rychlosti a běžím ve snaze uloupit Irsai Oliver na oslavu konce roku. Vcházím dovnitř a vidím, že muž není rodilý Čech. Vinárna krásně voní. Objednávám Irsai a povídáme si. Pán je z Afghánistánu, házím do préru rodinnýho kamaráda taktéž z Afghánistánu, je dávno po deváté, slibuju, že zase přijdu.

A po cestě brutální drama děcka, jak z filmu. Jdu po dlouhém chodníku, jen já a Irsai. A najednou kousek přede mnou břibrzdí bílá oktávka s pražskou espézetkou. A nějakej kretén z té oktávky vyhodil petardu, třeba 10, 20 metrů ode mě. Couvám dozadu, stojím, čekám, až to bouchne, pak se otáčím a rukama máchám na znamení, jestli je jako vůl nebo co.

Jdu domů a vyprávím to Milýmu. Myslím, že se jen tak něčeho neleknu, ale když si představím, že by se mnou byla Meryem a běžela kus přede mnou, jako je to vždy, normálně se rozbrečím. Meryem se nebojí:

"Mami, kdo tě chtěl zabít?" Holka rozumí turecky víc než dost.
"Mari nikdo, to jen nějací blbečci prostě byli hnusní."
Obejmula mě a bylo to hezký.

Po chvíli se Meryem rozhodne, že ona bude Elsa, já Anna a táta Olaf. Ty tři postavy z pohádky Frozen. Nikdy to neviděla, já taky ne, ale Frozen ovládá celou naši domácnost. Jako Anna musím mít dva copánky, Elsa jeden. Pletu si copánky, Lejdy mi do hlavy vráží čelenku a jsem nucena zpívat Let It Go. Mám ráda Demi Lovato a myslím, že zním docela hodně jako ona, tak se do toho opírám. Moment, něco mi chybí. Lejdy donese své nové líčení a mocně mi namaluje oční stíny i rty červenou barvou. Musím jí říct něco o natural make-upu.

Olaf se ptá, jestli pojedeme o půlnoci do centra. ??? Sorry jako, právě jsem byla málem obětí úmyslné vraždy petardou a mám to podstoupit dobrovolně znovu?

Olafa Let it go po sto padesáté nebaví. Před desátou ladí signály, volá do domoviny. Půlka rodiny je u jedné sestřenice, usuzuju, že druhá půlka je u té druhé (dalších 357 sestřenic je u těch dvou). Stokrát se ptám, jak se mají, stokrát přeju šťastný nový rok. Stokrát říkám, že vypadám jako kretén proto, že Lejdy se vidí jako vizážistka. Je mi trochu smutno, docela mi ta turecká strana chybí. Však tam brzo pojedeme. Na Olafovi vidím taky smutek, nalévám mu whiskey. Olaf je naladěný na tureckou vlnu a ptá se mě, jestli chci poslouchat zahraniční nebo tureckou hudbu. Říkám, že zahraniční, tak pouští turecký vykopávky. BOŽE. "Hele, Olafe, já tohle fakt nechci poslouchat." říkám mírně. Olaf slibuje, že jen jednu písničku. Po té patnácté se na mě naštvaně obrací a ptá se, proč jsem tak zpruzená. "Protože prostě tureckou hudbu nemám ráda a nechci ji poslouchat. Pojďme na střídačku, jednou ty, jednou já." Olaf je proti. Pustí si ještě dvě písničky a odchází spát. S-P-Á-T. V 22:15 HODIN VEČER. BEZE SLOVA. Jsem fakt naštvaná. Prostě jsme se pohádali kvůli turecké hudbě a já jsem hrozně pověrčivá a věřím, že jak na Nový rok, tak po celý rok a raději to aplikuju už na den předem.

Takže nejsem smutná kvůli tomu, že se budeme celý rok hádat, ale proto, že budeme celý rok poslouchat turecku hudbu.

Mějte se krásně, do novýho roku vše nejlepší a hlavně zdraví!

Bára

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!