Jak na fialkový sirup?

by - března 31, 2019

Tak nám začala sezóna. Konečně! Však nám bylinky ve skříňce pomalu dochází, tudíž je potřeba doplnit zásoby. A odstartujeme to fialkami.Venku je konečně nádherně, takže jsme každou chvíli venku, zase čerpám energii z lesa, ať si každej třeba myslí, že jsem ezo žena, ale na mě ten les funguje prostě na jedničku. Posledních pár dní jsem v hlavě neustále řešila jednu věc, šla jsem do lesa a jak mávnutím kouzelnýho proutku to bylo pryč. Les je boží.


Jestli taky chodíte do přírody, určítě jste si všimli těch fialových lánů. Nepřecházejte je, ohněte se a natrhejte je. Fialky. Krásně voní a jsou k nezaplacení, co se zdravotních neduhů týče.


                     

                   

            Příroda je nejlepší hřiště. Zeptejte se svých dětí, potvrdí to!:-)

                       
Z domu potřebovala jít se sukýnkou, ale když lezla po stromě a volala na mě kapitáne, jsou tu žraloci, najednou byla princezna ta tam:-)


Brněnský okolí je skvělý. Pět minut od baráku. Co víc chtít.
                  

Tohle je moje kamarádka Esra. Esra je z Turecka a je to první turecká holka, o které můžu říct, že je to fakt přítelkyně. Kdybyste mi před pěti lety řekli, že budu mít jednu z nejbližších kamarádek Turkyni, vysmála bych se vám. Jenže Esra vždycky, když přijde na návštěvu, donese víno, směje se mým blbým vtípkům a je prostě boží. Potřebovala bych několik hodin na vysvětlení toho, co mě na ní tak baví, tak to zkrátím tak, že ji mám prostě moc ráda. A proto ji zasvěcuju do tajů české přírody a tahám ji na byliny.

Když máte fialky, tak postupujte následovně:

  • Na dvě hrstě fialek potřebujete:
  • Litr převařené vody
  • Polévkovou lžíci kyseliny citrónové
  • Kilo cukru (tak by to mělo být správně, já zase držím dietu, tak jsem dala jen půl kila:)
A když už teda venku odtrhnete oči od vší té kvetoucí krásy a nasbíráte fialky, doma si je pěkně projděte, vyhoďte brouky a odtrhejte stopky. Potom je dejte do misky a přelijte vroucí vodou, aby byly kompletně ponořené. Přikryjte a nechte 24 hodin odstát.

Potom přeceďte, kytky vyhoďte a vodu nalijte do hrnce. Přisypte cukr a kyselinu citrónovou a vařte na velmi mírném plameni zhruba 45 minut. 

Potom nalijte do vysterilizovaných skleniček, otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout. A je hotovo:-)

Až se objeví kašel, podávejte třeba do čaje nebo přímo do pusy.

Co všechno fialky umí?
  • Když kašlete a jste zahlenění, fialky to srovnají.
  • Zároveň pomáhají uzdravovat dýchací cesty.
  • Když vás bolí hlava, dejte si fialky.
  • Když nemůžete spát, dejte si fialky.
Mějte se bájo! 

Bára

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!