Ukliďme Česko 2019 - tentokrát v brněnských Lužánkách

by - dubna 18, 2019Ukliďme Česko je boží akce, díky které můžeme České republice odlehčit od bordelu, který tu někdo zanechal. V předchozích letech jsem uklízela v Kuklích, u nás v lesích, teď nás bylo víc v Brně a bylo to skvělý. Jsem taky moc pyšná, že Maruška, která byla v té době u babičky, uklízela v lese taky! Do akce se můžete zapojit kdekoliv nebo klidně můžete vlastní úklid zorganizovat.

Tohle je Marlenka. Marlenka je boží, jsem ráda, že ji řadím mezi svý kámošky. A ani mi nevadí, že sbírá špinavý ponžky. 
Chodili jsme rozdělení po skupinkách, někdo našel flašky od alkoholu...

... někdo kartáčky

MISS MESS 

Dobrá eko teroristka pro plastový pytlík i do potoka skočí

Libo-li gril nebo měřítko na pétanque?Loni jsme byly s Máří na jedné akci v Lužánkách a zapomněly jsme tam skleněný kuličky. A tady Barča je i po tom roce našla:-) Takže si vlastně uklízím svůj bordel a kaju se!

Nejlepší by bylo, kdyby tyhle akce jako jsou Ukliďme Česko vůbec nemusely být, kdyby si každý po sobě uklízel a bordel házel do koše. Ale když už se to děje, proč nepřiložit ruku k dílu? Je to nejen dobrej skutek, taky jsem druhej den cejtila zadkový svaly, asi jak jsem se pořád ohýbala (minimálně 8 kilo dole, yes!) a taky jsme se fakt bavili! Navíc v takovým krásným parku, kde trávíme skoro celý léto na trávě, chodíme bez bot... Tam nemůžeme mít bordel, ne?  Do akce se letos zapojilo přes 65.000 dobrovolníků, to je pecka děcka, lepší než sedět doma a remcat.

Tak co, jdete do toho taky? A vůbec nemusíte čekat na další Ukliďme Česko, vezměte si pytlik a cestou ven ten bordel prostě sesbírejte.

Hezký Velikonoce!

B.


You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!