Parádně voní a je zdravý - šeřík!

by - května 12, 2019


Taky jste si všimli, jak to teď v ČR v posledních týdnech všude voní? To šeřík! Šeřík nádherně voní, takže jsme ho měli ve váze neustále a jasně, že jsem si z něj udělala i sirup. Maruška si ho zamilovala a já taky, lupeme ho po lžičce i do čaje.


Šeřík toho totiž dokáže fakt hodně, což ale jen málo lidí ví a je škoda, že si ho domů bereme primárně do vázy. Kromě sirupu jsem šeřík i nasušila na čaj, protože je dobrý na žaludek, bolesti hlavy a bolavý krk.


Tak jdeme na to!


My jsme toho dělaly trošku víc, asi 4x, takže od všeho víc surovin, ale cukru by stačilo míň, protože je to hodně sladký.

Šeřík natrhejte a vyklepejte, ať zachráníte brouky, mravence a pavouky. Šeřík nechte oschnout, ideálně den, jen ho rozložte třeba na pečící plech. Rozhodně ho neoplachujte pod vodou!


Další den nalijte vodu do hrnce a lehce zahřejte. Potom přisypte cukr a míchejte do rozpuštění.

Hotovo? Paráda! Nasypte do hrnce šeřík a přiveďte k varu. Až se začne voda vařit, stáhněte plamen na minimum a 10-15 minut nechte probublávat.

Přes sítko sceďte, kvítka vyhoďte a sirup nalijte do lahví/sklenic. Otočte dnem vzhůru a nechte vystydnout. Hotovo!


Z čeho ještě děláváte sirupy? Pampelišky jsem prošvihla, ale miluju bylinky, tak pořád něco sbírám a suším a vymýšlím, co z toho:-)

Hezkou neděli a všechno nejlepší všem maminkám!

Bára

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář! Hezký den!